5 Ekim 2018 14:21

Beykoz’da 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Etkinlikleri

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Etkinlikleri kapsamında Beykoz’da da bir dizi program gerçekleştirildi.

VETBÜS Mobil Hayvan Kliniği Beykoz’da

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen her ilçenin farklı meydanlarında gerçekleştirilen VETBÜS uygulaması kapsamında Polonezköy Meydanı’nda Sokak Hayvanlarına sağlık kontrolü yapıldı. ‘Can Dostlarımız İçin Düştük Yollara’ diyerek yola çıkan İBB VETBÜS aracı, sahipsiz hayvanlara yönelik sağlık taraması yapıyor.

Aşılama ve Ayakta Tedavi Yapılıyor

İBB ve Beykoz Belediyesi uzman veteriner hekimleri tarafından bakıma muhtaç hayvanlara aşılama, iç ve dış parazitlerden arındırma, ayakta tedavi, mikroçip uygulaması hizmetinin verildiği mobil klinik 04-05 Ekim’de ilçemizde görev yapacak.

Başkan Çelikbilek: “Tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymalıyız

Sokakta yaşayan hayvanlara daima sahip çıktıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Dünya üzerinde yalnızca insanlar yaşamıyor. Tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymalıyız. Sokak hayvanlarımıza yönelik çok ciddi çalışmalar yaptık. Sevimli hayvan dostlarımız için biz de ekiplerimizle Vetbüs’e destek veriyoruz.” dedi.

Hayvanlar Yararına Kermes

Beykoz Belediyesi desteğiyle ‘Patika Doğaya ve Yaşama Saygı Derneği’ tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ile ilgili 4 gün sürecek kermes açılışı Anadoluhisarı Kale içinde yapıldı.

Etkinliğe AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, muhtarlar, STK ve dernek başkanları, Patika Doğaya ve Yaşama Saygı Dernek Başkanı Semra Tecimer ve yönetimi, Ebru Hocası Nezahat Koptagit ve öğrencileri ile hayvansever ilçe sakinleri katıldı.

Ebru sanatının da yapıldığı alanda kurulan kermesten elde edilecek gelirle hayvan dostlarımızın ihtiyaç ve bakımlarının karşılanacağı belirtildi.