31 Ekim 2019 13:30

Beykoz’da 29 ekim coşkusu yaşandı

Beykoz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu 7’den 70’e ilçe sakinlerinin katılımıyla yapımı tamamlanan 240 bin parçalı “Dünyanın En Büyük Parça Cam Mozaiğinden Oluşan Türk Bayrağı”nın ziyarete açılmasıyla yaşandı.

Beykoz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu 7’den 70’e ilçe sakinlerinin katılımıyla yapımı tamamlanan 240 bin parçalı “Dünyanın En Büyük Parça Cam Mozaiğinden Oluşan Türk Bayrağı”nın ziyarete açılmasıyla yaşandı.

Beykoz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü toplumun tüm kesimlerinden vatandaşların katıldığı resmi törenler, öğrenciler ve gençlerin sergilediği gösteriler, şiirler ve marşlarla coşkuyla kutlandı.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde yapılan resmi tören ve kutlamalar öncesinde 240 bin parçalı ve 6×4 ölçülerindeki “Dünyanın En Büyük Parça Cam Mozaiğinden Oluşan Türk Bayrağı” da ziyarete açıldı.  

Barış Pınarı Şehitleri Anısına Sergilenecek

Barış Pınarı Harekâtı şehit ve gazileri anısına 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda daimi olarak sergilenecek olan “Dünyanın En Büyük Parça Cam Mozaiğinden Oluşan Türk Bayrağı” na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri kutlamalara katılarak vatandaşların bayrak gururuna ortak oldu.    

İlçe sakinlerini cumhuriyet coşkusuyla buluşturan 29 Ekim kutlamaları kapsamında ilçedeki öğrenciler renkli halk oyunları gösterileri sundu, şiirler, şarkılar söyledi, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki okullarda resim, kompozisyon ve şiir dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere altın ödülü takdim edildi.

Başkan Murat Aydın: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun”  

Tören alanında vatandaşlarla buluşan Beykoz Belediye Başkan Murat Aydın: “Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü vesilesiyle Beykoz’a özgü cam sanatıyla hazırladığımız eserimizle bir kez bayrak sevgisinde kenetlendik.  Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için kahramanca savaşan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Bayrağımızın yapımına ilgi gösteren tüm ilçe sakinlerime yürekten teşekkür ediyor, aziz milletimizin ve hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.