4 Ağustos 2021 21:29

Beykoz’da 15 Temmuz gazisi saldırıda vefat etti: Şüpheli yakalandı!

Beykoz’da 15 Temmuz gazisinin öldürülmesine ilişkin iki şüpheli yakalandı.

Beykoz’da 15 Temmuz gazisi saldırıda vefat etti: Şüpheli yakalandı!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminde gözünden yaralanarak gazi olan Fatih Orhan’ın (41), bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin iki şüpheli gözaltına alındı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Gümüşsuyu Mahallesi’nde bıçaklı saldırıya uğrayan Orhan’ın hayatını kaybetmesi üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, olayı gerçekleştirdiğini belirlediği 3 şüpheliden Y.A. (58) ve H.Ş.’yi (33) gözaltına aldı.

“Kasten yaralama” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından kaydı olan şüpheli Y.A., emniyetteki ifadesinde sarhoş olduğunu ve olayı hatırlamadığını iddia etti.Şüpheli H.Ş.’nin ise “kasten yaralama”, “uyuşturucu madde kullanma”, “tehdit” ve “ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından kaydının olduğu öğrenildi.Polis ekiplerinin diğer şüpheliyi yakalamak için çalışmaları sürüyor.

Olay FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde gözünden yaralanarak gazi olan Fatih Orhan, 2 Ağustos’ta Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi’nde bıçaklı saldırıya uğramıştı.Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Orhan, burada yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.