28 Ekim 2017 17:54

Beykoz’a Ters Yönde İlerleyen Tır Ateş Açılarak Durduruldu!

TEM Otoyolunda dur ihtarına uymayan TIR, ters yönde ilerleyerek trafikte tehlike saçtı. Terör şüphesi olan tır, 10 kilometre sonra durdurulurken, içinden çıkanlar herkesi şaşırttı.

TEM Otoyolunda dur ihtarına uymayan TIR, ters yönde ilerleyerek trafikte tehlike saçtı. Terör şüphesi olan tır, 10 kilometre sonra durdurulurken, içinden çıkanlar herkesi şaşırttı. 

TEM Otoyolunda dur ihtarına uymayan TIR, ters yönde ilerleyerek trafikte tehlike saçtı. Polisin lastiklerine ateş açtığı TIR, yaklaşık 10 kilometre sonra durdurulabildi. Başka bir sürücü tarafından çekilen o anlar ise kameralara yansıdı. Olay, saat 04: 00 sıralarında TEM otoyolu meydana geldi.  Ümraniye‘den  Beykoz istikametine giden TIR, polis ekipleri tarafından durdurulmak istendi. Dur ihtarına uymayan araç sürücüsü, TEM Otoyoluna çıkarak  Fatih Sultan MehmetKöprüsü’ne girdi. Burada ters yönden ilerlemeye devam etti. Hızla ilerleyen aracın lastiklerine polis ekipleri tarafından defalarca ateş açıldı. Sağ ön lastiği patlayan TIR, ters yönde hızla ilerlemeye devam etti. Yaklaşık 10 kilometre boyunca aracın jantlarından kıvılcım çıkarak ilerleyen TIR sürücüsü  Sarıyer‘de yolu kesen polis ekipleri tarafından durduruldu. Araçtan indirilen TIR sürücüsü gözaltına alınırken, araç emniyet şeridine çekildi.Polis ekipleri tarafından araç içerisinde yapılan incelemelerde bir miktar uyuşturucu madde bulunurken, araç sürücüsü Etiler  Polis merkezine götürüldü. Emniyet şeridine çekilen TIR, olay yerine çağrılan  İstanbul Büyükşehir BelediyesiİBB)’e ait vinç yardımıyla kaldırıldı.POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI, O ANLAR KAMERADAÜmraniye’den  Beykoz istikametine giden TIR sürücüsü burada yapılan dur ihtarına uymayarak  Beykoz istikametine doğru devam etti.  Polis ekiplerinin lastiklerine ateş açarak durdurmaya çalıştığı TIR sürücüsü,  Sarıyer‘de polis ekiplerinin yolu kesmesi sonucu durdurulabildi. TEM Otoyolunda hareketli dakikaların yaşandığı o anlar ise başka bir sürücü tarafından cep telefonu ile kaydedildi.Polisin olay ile ilgili incelemesi sürüyor.

Etiketler: