31 Aralık 2016 15:11

BEYKOZ’A TELEFERİK İÇİN SOMUT ADIM ATILDI

Beykoz Çayırı-Yuşa Tepesi teleferik hattı projesi, İBB’nin 2016 yılı bütçesindeki yerini aldı. Hat tamamlandığında 190 metre yüksekliğe çıkacak.

Beykoz Çayırı-Yuşa Tepesi teleferik hattı bütçeye girdi

Beykoz Çayırı-Yuşa Tepesi teleferik hattı projesi, İBB’nin 2016 yılı bütçesindeki yerini aldı. Hat tamamlandığında 190 metre yüksekliğe çıkacak.  Beykoz Çayırı-Yuşa Tepesi teleferik hattı projesinin akıbeti belli oldu. Proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2016 yılı bütçesine alındı. Böylelikle inşaat çalışmalarının yeni yılda başlaması bekleniyor.  

Beykoz Çayırı-Yuşa Tepesi teleferik hattı bütçeye girdi

Toplam 2.5 kilometrelik uzunluğa sahip olacak Beykoz Çayırı-Yuşa Tepesi teleferik hattı, Tarihi Beykoz Çayırı girişinde kurulması planlanan Yalıköy kapalı pazar yeri ve yer altı otoparkının yanından başlayacak ve Yuşa Tepesi’nde son bulacak. Turistik bir öneme sahip tepenin teleferik hattıyla ziyaretçi sayısının da artması hedefler arasında. Hat, 190 metre yüksekliğe kadar çıkacak.

Beykoz Çayırı-Yuşa Tepesi teleferik hattı bütçeye girdi Beykoz-Karlıtepe teleferik hattı hangi aşamada?

Beykoz teleferik hattı kapsamında Beykoz ile Karlıtepe arası ise 1,5 kilometre olacak.  Hat sayesinde Karlıtepe Mesire Alanı’na teleferikle ulaşım sağlanacak. Metro hatlarıyla da entegre edilmesi planlanan hattın başlangıç noktası Sultaniye Parkı olacak. 

Etiketler: