27 Aralık 2016 11:16

BEYKOZ’A TELEFERİK GELİYOR

Beykoz Sultaniye Parkı ve Karlıtepe arasında teleferik hattının yapılmasına ilişkin imar plan değişikliği teklifi İBB Meclisi’nde kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde Beykoz Sultaniye Parkı ve Karlıtepe arasında teleferik hattının yapılmasına ilişkin imar plan değişikliği teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

TEKLİF OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Meclis toplantısında teleferik hattı projesine ilişkin 1/5000-1/1000 ölçekli imar plan değişikliği teklifi gündeme geldi. Teklifi içeren komisyon raporu oylama sunuldu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI’NDAN ONAY ALMASI GEREKİYOR

 

Karara göre, Karlıtepe-Sultaniye Parkı Teleferik Hattı Projesi’nin, İBB Meclisinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘ndan da onay alması gerekiyor.

GÜZERGAHTA BULUNAN ÇEŞMELERE ZARAR VERİLMEYECEK

Teleferik inşa edilirken güzergahta yer alan Beykoz Çayırı, Hz. Yüşa Tepesi, Vakıf Sultaniye Suyu, Vakıf Ortaçeşme Suyu, Yalıköy Suyu, Palamar Suyu, Terazi ÇeşmeSuyu’na ait isale hatları ve çeşmelere zarar verilmeyeceği bildirildi.KAMULAŞTIRMA OLMAYACAK

Hattın alt ve üst istasyonları Hazine mülkiyetindeki park alanlarında yer alırken kamulaştırma olmayacağı, hattın az katlı konutların üzerinden geçeceği ve başlangıç, bitiş noktalarının boş alanlarda yer alacağı belirtildi.

MESİRE ALANI VE KIR LOKANTASI DA YAPILACAK

Yaklaşık 1,4 kilometre uzunluğunda olması planlanan teleferik hattı kapsamında Karlıtepe’de mesire alanı ve kır lokantası yapılacağı da öğrenildi.

Etiketler: