3 Ağustos 2021 14:11

Beykoz’a liyakatli İlçe Milli Eğitim Müdürü: Sevcenur Özcan

Uzun süredir Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Kazım Bozbay görevini Sevcanur Özcan’a devretti.

Beykoz’a liyakatli İlçe Milli Eğitim Müdürü: Sevcenur Özcan

Milli Eğitim Bakanlığınca İstanbul’da üç ilçede değişiklik yapıldı.

Bu ilçeler arasında Beykoz da yer aldı.

Kazım Bozbay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde araştırmacı sıfatıyla ataması yapılırken yerine Sevcanur Özcan, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

Sevcenur Özcan kimdir?

1970 Tunceli Çemişgezek doğum olan Özcan, ilk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamlamış yüksek öğrenimini ise Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. 1993 yılında Adana Hadırlı İlköğretim Okulu’nda öğretmenliğe başlamış sonrasında ise Sarıyer Mehmet Akif İlköğretim Okulu, Şükran Ülgezen Anadolu Meslek Lisesi’nde devam etmiştir.

2003 yılında İstinye Lisesi’nde müdür yardımcılığı görevine başlayan Özcan, Ali Akkanat Anadolu Lisesi’nde uzun yıllar Okul Müdürlüğü yaptıktan sonra 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde MHP’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Seçimden beklediği sonucu alamayan Sevcaur Özcan memuriyetine Kağıthane Ahmet Buhan Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak devam ederken, 2020 yılında Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı.