28 Nisan 2022 20:36

Beykoz Yeşilay işbirliğinde sağlık taraması başladı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Beykoz Yeşilay İşbirliği ile Şirindere Bibi Genceli İlkokulu’nda Sağlıklı Yaşam, Eğitim ve Sağlık Taraması gerçekleştirildi.

Beykoz Yeşilay işbirliğinde sağlık taraması başladı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü üyesi tıp, diş hekimliği, diyetetik, ebelik, hemşirelik bölümünden 25 öğrenci ve Göz Hastalıkları Uzmanı Aslıhan Yılmaz Çebi ve Hamidiye Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Arş. Gör. Dr. M. Talha Uçar, Beykoz Bibi Genceli İlkokulu’nda yaklaşık 65 öğrenci ve velilerle birlikte Yeryüzüne Dokun isimli etkinliği gerçekleştirdiler.

Yeryüzüne Dokun etkinliği kapsamında sağlık taraması kapsamında görme taraması, kan basıncı taraması, boy tartı ölçümü, ağız diş sağlığı taraması, işitme taraması ve denge testi taramaları gerçekleştirildi.

Sağlık taramasının ardından hem velilere hem çocuklara yönelik Yeşilay Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (TBM), teknoloji bağımlılığı, tütün bağımlılığı ve pasif etkilenimden korunma, sağlıklı beslenme, uyku ve egzersiz eğitimleri gerçekleştirildi.

Eğitimlerin ardından veli ve öğrencilerin soruları cevaplandı. Sonrasında hediyeler dağıtıldı. Etkinlik atölye çalışması ve çocukların yüzlerini boyayarak sonlandı. Etkinliğin sonunda öğrencilerin ve velilerin olumlu geri dönüşleri oldu.