27 Şubat 2017 21:28

BEYKOZ YENİMAHALLE SPOR, KAHVALTIDA BULUŞTURDU

Beykoz Yenimahalle Spor Kulubü ”Bilgilendirme ve Kaynaştırma” programı düzenledi. Mahallelinin büyük ilgi gösterdiği programda, salon doldu taştı.

Yenimahalle Şehit Şerife Bacı Kültür Merkezi’nin en üst katında eski Beytaş’ta düzenlenen kahvaltıya katılım yoğun oldu. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Resul Rençber, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Spor Kulübü Başkanları, STK Başkanları ve mahalleli katıldı.
Beykoz Yenimahalle Spor Kulübü Başkanı Recayi Çelik: 3-4 yıldır süren süreçte sona gelindi.
Yaptığımız çabalar neticesinde bir hayli mesafe aldık. Kısa bir zaman zarfında İnşallah sevindirici haberi kamuoyu ile paylaşacağız. Anadolu’nun değişik illerinden gelen ve Yenimahalle’yi kendine burayı yurt edinen kardeşlerimizin güzel bir mozaik oluşturduğu inancındayım. El birliği ile kulüpleri için fedakarca hizmette bulunan, yardımları ile gönüllerde ayrı, ayrı yer edinen dostlarımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü ile ilgili kısımlar var. Ciddiyetle konunun üzerine gidiyoruz. Gençlik Spor Genel Müdürümüz ile İstanbul’daki Amatörlerevinde yaptığımı görüşmede konuyu bütün hatları ile kendisine aktardık. Daha sonra Ankara’daki takibinde bazı işlemleri ki bir-iki ayda cevabı gelemeyecek konuları bir iki günde çözüme kavuşturduk- 3-4 Yıldır süren süreçte artık sona gelinmekte, sahamız yakınında bulunan iki elektrik direği ile ilgili bir talebimiz oldu Elektrik İdaresi ile de temaslarımız devam etmekte. .Bu konu ile ilgili sadece bir evrak bekliyoruz. Bütün bu çalışmalarda SİT ve Orman Müdürlüğü ile ilgili vakit kayıpları yaşadık, bu konuda çok ketum bir yol izlemekteler. Düşünün tam 6 kurumla evrak alışverişimiz gönderimiz olmuş.
Konuşmanın ardından Beykoz Yenimahalle Spor Kulübü Başkanı Recayi Çelik; Celal Kadı’ya, Başak Markete, Atakan Ön’e, Erol Tunç’a Mispat Pastahanelerine, Harun Terazi’ye, Hüseyin Karaman’a, Tuğrul Karaman’a, Ramazan Akgün’e, Şenol Can’a, Önder Yıldız’a, Halit Olkan’a, Özgür Nalbur İsa Öztürk’e verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etti.
BİSK Başkanı Asım Özdemir: Yenimahalle’de çok mutluyum
”Yenimahalle’nin bugünlere kadar geldiği süreçten bilgilerim var. Burada çok mutlu oluyorum. Kendi evim gibi hissediyorum. Ne zaman sıkılsam buradayım. Bu camia gerçekten büyük bir camia. Sizler çok şanslısınız bu mahallede oturuyorsunuz. Sabretmek gerekiyor. Her şey bir anda olmuyor.”
İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük: Burada olmak beni çok gururlandırdı. İnşallah Beykoz’da güzel işler yapacağız hep beraber. Yolunuz Bahtınız açık olsun.
Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci: Yedek şortumuz yoktu
”Bir anımı paylaşmak istiyorum. Yenimahalle maçına gideceğiz.11 tane şortumuz var. Kanlıca’da maçtayız. Sakatlandım dedim hakeme, kenara geçebilir miyim dedim ve geçtim. Şortumu çıkardım diğer arkadaşa verdim. O oyuna girdi. Bu durumlarda biz top oynamıştık. Maddiyat ve beklentimiz yoktu. Tamamen gönül işi. Mustafa Özdemir hocamız öncülüğünde Çubuklu maçına çıkmıştık. İlk yarı 5-0 yenildik. Mustafa hoca bize kızdı, bağırdı. Çıkın dedi maçı dedi düzeltin. İkinci yarı da 4 gol yiyip maçı 9-0 kaybetmiştik. O anımı da paylaşmak istiyorum.”
Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu: 10.000 TL veririm
”Rakamda küçük ama manevi anlamda büyük yardımlardan bahsedildi. Gerçekten klişe bir sözdür ama anlamlıdır. ”Çok veren maldan, az veren candan..” Bu mahallenin birlik ve beraberliği çok farklı anlam ifade eder. Zaman zaman siyasi yarışlar olur, muhtarlık yarışları olur, kulüp başkanlığı yarışları olur, dernek başkanlığı yarışları olur. O yarışmalar bittikten sonra birbirimizi kucaklamayı bileceğiz. Başkanımız bu mahalleye Spor Kulubü tesisi yapımı için A’dan Z’ye tüm maliyetleri karşılama sözünü vermiştir. O sözü aynı noktadadır. Araç meselesine gelince her Kulube eşit mesafede yaklaşıyoruz. İmkanımız doğrultusunda araç verebiliriz ancak. Eğer bir yardım gecesi düzenler, kulübe bir otobüs alalım derseniz ben 10.000 TL veririm. Yarın alacağız diyin, yarın veririm.”