25 Mayıs 2022 15:51

Beykoz’da uyuşturucu merkezine baskın: 1 ton yakalandı!

Beykoz’da “uyuşturucu çoğaltım merkezi” olarak kullanıldığı belirtilen yerlere aramalar yapılarak 1 ton uyuşturucu ele geçirildi ve şüpheliler gözaltına alındı.

Beykoz’da uyuşturucu merkezine baskın: 1 ton yakalandı!

Beykoz’daki “uyuşturucu çoğaltım merkezi” olarak kullanıldığı belirtilen villa ile diğer adresler ve araçlarda yapılan aramalarda 1 ton 317 kilogram metamfetamin kristal ve sıvı ele geçirildi. Uyuşturucu imalatı yapan ‘doktor’ lakaplı şüpheli ile diğer 3 kişi Beykoz’da villada gözaltına alındı.

İstanbul’da İranlı uyuşturucu şebekesine yönelik düzenlenen 3 operasyonda 1 ton 317 kilogram metamfetamin ele geçirildi, gözaltına alınan 12 şüpheliden 7’si tutuklandı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca uyuşturucu madde kaçakçılığına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ele başılığını R.K’nin yaptığı İranlı şebekenin, yasa dışı yollarla yurda soktuğu kimyasal maddelerle yüklü miktarda metamfetamin üreterek piyasaya süreceğini tespit etti.

Beykoz’daki uyuşturucu merkezine operasyon

Beykoz’daki “uyuşturucu çoğaltım merkezi” olarak kullanıldığı belirtilen villa ile diğer adresler ve araçlarda yapılan aramalarda 1 ton 317 kilogram metamfetamin, 123 kilo 900 gram kimyasal madde ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 517 bin 430 lira, 19 bin 398 dolar ve 2 bin 350 avro ele geçirildi.

“Doktor” lakaplı imalatçı Beykoz’da yakalandı

Operasyonda yaşadığı villadan çıkıp kaçış hazırlığı yapan uyuşturucu çetesinin İran uyruklu lideri R.K.’yi Merter’de yakalandı.

Uyuşturucu imalatı yapan ‘doktor’ lakaplı şüpheli ile diğer 3 kişi Beykoz’da villada gözaltına alındı.

Şüphelilerden 7’sinin tutuklandığı, şebeke elebaşı R.K. ve “doktor” olarak tabir edilen 2 uyuşturucu üreticisinin de aralarında bulunduğu 5 kişinin ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Baronun yakaladığını bakan duyurdu

İçişleri Bakanı Soylu, narkotik polisinin son yaptığı operasyonu da sosyal medya hesabından paylaşarak İranlı uyuşturucu baronu R.K.’nin yakalandığını duyurdu. Soylu paylaşımında, “İran uyruklu baron R.K. ve çetesi çökertildi. Tebrikler Türk polisi” ifadelerine yer verdi.

Söz konusu operasyonla ele geçirilen metamfetaminin, Türkiye genelinde tek seferde yakalanan en yüksek miktar olduğu bildirildi.