• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 15 Ocak 2020 17:47

  Beykoz Üniversitesi, uçuşa hazır!

  Beykoz Üniversitesi istihdam konusunda anlamlı bir adım atıyor.

  Beykoz Üniversitesi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (SHGM) “Onaylı Kabin Ekibi Temel Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesi” ve “Kabin Ekibi Temel Eğitim Programı El Kitabı Onay Sertifikası” almaya hak kazandı. Üniversitenin aldığı bu sertifika ile Beykoz Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri, mezuniyetleri sonrasında istihdam açısından bir adım önde olacaklar.

  Türkiye’de 2000’li yılların başından itibaren yapılan yasal düzenlemeler sonrasında sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin artmasıyla birlikte hızla büyüyen havacılık sektörü, artan altyapı ve filo yatırımları, uçuş yapılan destinasyonların çoğalması ile işgücü ihtiyacı her geçen artan bir sektör haline geldi. 2000’li yılların başında sektörde yaklaşık 60 bin çalışan istihdam edilirken, bu sayının 2020 yılı sonu itibariyle 220 bini aşması beklenmektedir. Sivil Havacılık alanında lisans ve önlisans düzeyinde yükseköğretim programları olan Beykoz Üniversitesi de yurt içi ve yurt dışındaki Sivil Havacılık sektörünün ihtiyacı olan personeli yetiştirmek için uzun yıllardır bu alanda eğitim veriyor. Üniversite son olarak bu alandaki yetkinliğini de belgeleyerek Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (SHGM) “Onaylı Kabin Ekibi Temel Eğitim Kuruluşu Yetki Belgesi” ve “Kabin Ekibi Temel Eğitim Programı El Kitabı Onay Sertifikası” almaya hak kazandı.

  Üniversitenin Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri hem Türkçe hem de İngilizce programları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “Kabin Ekibi Temel Eğitimi” verme konusunda yetkilendirilmiş oldu. Bilindiği üzere,  Sivil Havacılık sektöründe çalışan işgücünün, alanında sertifikalı olması, ulusal ve uluslararası bir gereklilik… Bu sertifikayı alan Beykoz Üniversitesi öğrencileri, mezuniyetleri sonrasında havacılık sektöründe istihdam açısından bir adım önde olacaklar.
   

  Beykoz Beykoz Haber Beykoz Haberleri Beykoz Kahvaltı Beykoz Gezilecek Yerler Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Beykoz İsmek Beykoz Verem Beykoz SGK Beykoz Adliye Beykoz Tapu Müdürlüğü Beykoz Kaymakamlığı Beykoz Nüfus Müdürlüğü Beykoz Nöbetçi Eczane Beykoz Manzara Beykoz Seyir Terası Beykoz Karlıtepe Beykoz Cafe Beykoz Restaurant Karlıtepe Camisi Kanlıca Yoğurt Kelebek Çiftliği Paşabahçe Vapuru Beykoz Vapur Seferleri Anadoluhisarı Vapur Seferleri Anadoluhisarı Emirgan Küçüksu İskelesi Anadoluhisarı İskelesi Çubuklu İskelesi Paşabahçe İskelesi Beykoz İskelesi 15 Temmuz Beykoz Sülün Üretim Çiftliği Beykoz Yaban kuşları gözlem Beykoz sel Beykoz deniz Beyoz balık Beykoz dalyan Sabancı Öğretmenevi Hisar Kıyı Emniyet Tesisleri Beykoz Kundura Fabrikası  Beykoz film Beykoz kırdüğünü Beykoz diriliş Beykoz Diş Hastahanesi Kavacık FSM Tıp Merkezi Kavacık Medistate Limak Hotel Beykoz seçim Beykoz dolu Beykoz kar Beykoz hava durumu Okullar tatil mi? Beykoz Vakfı Beykoz Sürücü Kursu Hayal Kahvesi