30 Ekim 2023 19:09

Beykoz Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Şampiyonu oldu!

Beykoz Üniversitesi Plaj Voleybol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda namağlup Türkiye Şampiyonu oldu.

Beykoz Üniversitesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Şampiyonu oldu!

Beykoz Üniversitesi Plaj Voleybol Takımı, Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılı etkinlikleri kapsamında 27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü’nde, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda namağlup Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular, Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı etkinlikleri kapsamında 27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Ünilig Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası için bir araya geldi. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü’nde, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Ünilig Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda Beykoz Üniversitesi Plaj Voleybol Takımı, çıktığı tüm maçları kazanarak namağlup Türkiye Şampiyonu oldu.

Beykoz Üniversitesi Plaj Voleybol Takımı, haziran ayında İzmir’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda da namağlup Türkiye Şampiyonu olarak 2023 yılında üst üste iki şampiyonluk kupası kazandı. Bu galibiyetler sonucunda Beykoz Üniversitesi, 2024 ve 2025 yılında Avrupa Üniversite Sporları Federasyonu (EUSA) tarafından düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

“Bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmak istiyoruz”

Beykoz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Direktörü Enes Özmen, Türkiye Şampiyonluğu üzerine şöyle konuştu; “Sporcularımızın sene boyunca sıkı antrenmanları oldu. Sahada da bu çalışma ve emeğin karşılığını şampiyonluk kupasını getirerek aldılar. Cumhuriyetimizin Yüzüncü yılında aldığımız bu kupa ise müzemizin en anlamlı kupalarından biri. Kazanılan şampiyonluğun ardından takımımızla beraber yeni hedeflerimizi belirlemeye, planlarımızı yapmaya başladık. Hedefimiz; Avrupa’da hem üniversitemizi hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmak. Şampiyonayı namağlup tamamlayan tüm sporcu ve teknik ekibimiz ile gurur duyuyoruz. Biz başarının peşinden koşmaya devam edeceğiz.”

Beykoz Üniversitesi hakkında

Yenilikçi vizyonu temsil eden, kalite odaklı, uluslararası yeni nesil bir üniversite olarak dikkat çeken Beykoz Üniversitesi’nin temeli İstanbul Kavacık’ta 2008 yılında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından 2016 yılında kurulan üniversitenin kurucu rektörlüğünü, halen üniversitenin Rektörü olan Prof. Dr. Mehmet Durman yaptı. Beykoz Üniversitesi bünyesinde bir lisansüstü programlar enstitüsü, dört fakülte, iki yüksekokul, iki meslek yüksekokulu bulunuyor. Üniversitede, “İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Sivil Havacılık Yüksekokulu” lisans eğitimi verirken, “Yabancı Diller Yüksekokulu” İngilizce hazırlık, “Meslek Yüksekokulu ile Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu” da önlisans eğitimi veriyor. “Fark yaratan bir üniversite olma” hedefiyle akademik hayatta varlığını sürdüren Beykoz Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 6 bin 027 iken, bugüne kadar verilen mezun sayısı 7 bin 500’e yaklaştı. İstanbul Beykoz’daki beş yerleşkede eğitim-öğretime devam eden Beykoz Üniversitesi, 280 akademisyen ve 95 idari personel, uygulamalı ve kişiye özel eğitim programları ile öğrencilerini hayata ve hayallerindeki mesleğe hazırlıyor.

Detaylı bilgi için:

Beykoz Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörlüğü
0216 912 22 52 – kurumsaliletisim@beykoz.edu.tr