24 Ocak 2018 13:15

BEYKOZ TÜM GÜZELLİĞİNİ İSTANBUL’A SUNUYOR

Bahar ayının gelmesiyle erguvanların açtığı, sahillerinin canlandığı harikalar diyarı Beykoz tüm güzelliğini İstanbul’a sunuyor.

İstanbul’da hava sıcaklıkları hafta sonuna doğru 10 derece artacak. İstanbul’da yarın hava güneşli; sıcaklık 17 dereceye, Cuma günü ise sıcaklık 23 dereceye kadar yükselirken, baharın kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle birlikte Beykoz’un güzellikleri olan erguvan çiçekleri de kendini göstermeye başladı.

Nisan ayı Beykoz’a; başta kendine özgü farklı renkleriyle erguvan türleri olmak üzere çiçekler ve gökyüzünde büyük V harfleri oluşturarak yazlık yuvalarına göçen çeşit çeşit kuş sürülerinin imzasıyla geliyor. Gerçek İstanbul’u keşfetmek için ise bir Nisan günü sabahından akşamüstüne değin erguvanların imparatorluklarını ilan ettikleri İstanbul Boğazı’nda bir gezintiye çıkmak tavsiye ediliyor. Lale’nin yanısıra Erguvan; kültür, folklor ve sanat tarihinde, imparatorluğun resmi rengi olduğu Bizans ve sonrasında Osmanlı’dan bu yana İstanbul ile özdeşleşen bir çiçek olarak kabul ediliyor. Beykoz erguvanla birlikte tüm güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.