12 Aralık 2016 15:51

BEYKOZ SPOR’UN STAD BİLMECESİ !

Beykoz Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısının 3. birleşiminde 2016 yılının son toplantısını gerçekleştirdi.

Yücel Çelikbilek Başkanlığında gerçekleşen Meclis toplantısında Beykoz Spor’un stadı Beykoz Belediyespor’a şu madde ile devredildi. 

3- Mülkiyeti Bezmi Alem Valide Sultan Vakfına ait Kelle İbrahim Stadının içerisinde bulunduğu Beykoz İlçesi, Yalıköy Mahallesi, 67 pafta, 476 ada, 1 parsel sayılı 15.273,00 metrekare yüzölçümü hakkında ki Hukuk Komisyonu Raporu

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Beykoz Belediyesi’ne aylık 10.000 TL’ye kiralanan Kelle İbrahim Stadı’nda çalışmaların yapılıp TFF’nin de destek verebilmesi için bir spor kulübüne devredilmesi gerekiyordu. AK Parti Beykoz Meclis grubu bu konu hakkında önerge verdi. CHP grubu reddetti. 

BEYKOZ HALKI SORUYOR. ŞİMDİ NE OLACAK?

Beykoz Belediyespor’a devredilen alanda çalışmaların başlayacağı söyleniliyor. Beykoz Kelle İbrahim Stadı’nın yapımı için Türkiye Futbol Federasyonu’nun fonundan karşılanması da ihtimaller arasında.

NEDEN BEYKOZ 1908 DEĞİL DE BELEDİYE SPOR?

Gazeteci merakı ve Beykozsporlu kimliğimizle sorduğumuz bu soruya bakın ne yanıt aldık. TFF’nin kaynak fonu aktarabilmesi için alanın bir spor kulübüne devredilmesi gerektiği belirtildi. Bu sebepten ötürü mevcut alan Belediyeye değil de Belediyespora devredildi. Bir Beykozlu olarak bizlerde sorduk. Neden Beykoz 1908’e değilde Belediyespor’a devredildi? Bununla ilgili de Beykozspor’un birtakım borçlarının olduğu, mevcut alanın Beykozspor’a devri söz konusu olduğunda yapım aşamasında bir takım aksaklıklara yol açacağı, maddi açıdan çok farklı sıkıntılar doğurabileceği belirtildi. Mevcut alanın Belediyespor olarak yapılıp, Beykoz Spor’un hizmetine açılacağı da ilave edilerek belirtildi. Yerin kiracısı Beykoz Belediyesi olduğu için TFF’nin Belediyesporu muhattap aldığıda iddia ediliyor.

CHP NEDEN RET VERDİ?

Bir yerel gazetenin de ötesinde Beykozluluk bilincini taşıdığımız için, bizleri derinden etkileyen bu olayda CHP’nin neden ret oyu verdiğini en doğru ağızdan öğrenmek bizim en doğal hakkımız diye düşünerek CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan‘a ulaştık. Bakın Sayın Taştan ne diyor ! 

”Kelle İbrahim Stadı’nın alanı vakfa ait, kullanımı Beykoz 1908 Spor Kulübüne aitti. Burası yeniden yapılıp Beykoz Belediyesi Spor Kulübüne devredilmek isteniyor. Bizde dedik ki kardeşim bunu buraya devredeceğinize bütün Türkiye’nin tanıdığı Beykoz 1908’e neden devretmiyorsunuz? O noktada pürüz yaşandı. Bizde Beykoz 1908 taraftarına verilecek cevap olmadığına göre ne diye Belediyespor Kulubüne devredilecek diyerek reddettik. Yıllardır Beykoz’u temsil eden bir Spor Kulubü var, yeri de Beykozspor Kulubüyle özdeşleşmiş bir yer. Başka bir yere verilmesi doğru değil. Ama onlarda diyorlar ki; “Biz Beykoz Spor’u tanımıyoruz. Belediyespor’u tanıyoruz.” Biz ise kullanım hakkının Beykozspor Kulubüne verilmesini istiyoruz. Beykoz Spor taraftarlarına soruyorum: Beykoz Spor mu sizin için anlam ifade ediyor yoksa Belediye spor mu?”

BEYKOZSPOR TARAFTARLARININ STAD SERÜVENİ

2014 Yerel seçimleri öncesi AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak Yücel Çelikbilek’in Beykoz Arena seçim vaadini vermesi üzerine taraftarlarla buzları eritmesi gündemde yer etmişti. Seçimin ardından gerçekleştirilen 19.08 Dünya Beykozlular Günü’nde taraftarlarla Belediye buluşmuş, yürüyüşe AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç‘ın da aralarında bulunduğu yoğun kalabalık katılmıştı.
Beykozspor taraftarları Boğazın Yargıçları Dünya Beykozlular Günü’nde de tekrarlanan stad sözünün yerine getirilmemesi üzerine önce ”Stadımızı söz verdiğiniz gibi yapın” kampanyasını başlatmış, ardından ”Stadımızı geri verin” kampanyasını başlatmıştı. Kumdan stat yaparak eleştirilerini dile getiren taraftar grubu, birkaç kez de Belediye önüne yürüyüş yaparak seslerini duyurmaya çalışmıştı.

 

Spekülasyonlara ve bilgi kirliliğine yol açılmaması amacıyla Başkan Yücel Çelikbilek’in kamuoyunu aydınlatması bekleniliyor. Habercilik anlayışımız gereği konu ile ilgili gelişmeleri aktaracağız.