31 Aralık 2018 13:48

Beykoz Spor Taraftarları Sahipsiz Değildir!

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Paşabahçe’de oynanılan Beykoz 1908 – feRiköy maçının yankıları devam ediyor.

Beykoz Spor Taraftarları Sahipsiz Değildir!

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Paşabahçe’de oynanılan Beykoz 1908 – feRiköy maçının yankıları devam ediyor.

Ligde iddiasını kaybeden Beykoz Spor’un cefakar taraftarı Boğazın Yargıçları takımını yalnız bırakmamış; oynanan maçta yaklaşık 8.000 kişi ile stadyumu, dağları, taşları, tepeleri, çatıları, ara sokakları doldurmuştu. Oynanan maçın üstünden 2 haftaya yakın süre geçmesine rağmen Beykoz’da gözaltılar, ifade almalar ve 6222’den cezai işlemler bitmedi.

Beykozlulara Ağır Küfürler, Hakaretler ve Şiddet!

İlk maçı Feriköy’de oynanılan feRiköy-Beykoz 1908 maçında, TFF ve Emniyetin kararıyla Beykoz Spor taraftarı maça gidememişti. Beykoz Spor taraftarları olayların önlenebilmesi, tribünlerin dolması açısından her iki maçında Feriköy’ün kardeş semti Avcılar Stadyumu’nda yapılması, tribünlerin karşılıklı ikiye ayrılması önerisinde bulunmuştu. Önerilerin kabul edilmediği maçta, Feriköylüler Beykoz’un yedek kulübesini ıslatarak oturmasını engellerken, tribünden yağan maddeler teknik direktörün yara almasına sebep olmuştu. 10. Dakika da ırkçılık yapıldığı için çileden çıkan Beykoz Spor’un siyahi oyuncusu kırmızı kart görerek ortalık iyice gerilmişti.

Beykoz’da Olaylar Durmadı!

Beykoz’da oynanılan maçta Feriköylü taraftarlara stadın %5’i deplasman tribünü olarak ayrılması gerekirken, bir tribünün kapatılıp, %5i deplasman %45’i güvenlik alanı olarak ayrılması tepki çekti. Yaklaşık 5.000 kişi stada giremezken, 50 kişi için 5.000 kişinin stada girememesi Beykozluları çileden çıkardı. Kale arkasında bulunan taraftarlar maçı izleyebilmek için kale arkasında ki pankartları sökerken, bazı taraftarlarda telleri yıkarak stada girmeye çalışmıştı. Biber gazının atıldığı maçta maalesef sağduyu hakim olamadı.

Beykozlu Gençler Hata Yapamaz mı?

Alkollü olarak trafiğe çıkıp 1 Polis Memurunu şehit eden Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin elini kolunu sallayarak gezerken, koca koca tahsilli Milletvekilleri TBMM’de tekme tokat kavga ederken, ülkemiz de maalesef düzensiz onlarca iş yapılırken, Beykoz köyümüzün gariban çocukları hata yapamaz mı? 6222 sayılı kanunla her gün birçok taraftara ceza veriliyor. Çoğu genç olan ve Lise okuyan bu insanlar hata yapamaz mı? Bu gençler bu ücretleri nasıl ödeyecek? Ya da deplasman tribünü ilk maç olduğu gibi bu maça da alınmasaydı olaylar bu kadar büyür müydü?

Beykoz Spor Taraftarları Yalnız Değildir!

Bazı siyasilerin seçim öncesi dolgu malzemesi olarak görmek istediği Beykoz Spor taraftarları maalesef en zor günlerini yaşıyor. Edinilen bilgilere göre Beykoz Spor tribünü adeta bitirilmeye çalışılıyor. Beykoz Spor taraftarlarının yalnız olmadığını dile getirmek için, Beykoz’un gencine sahip çıkabilmek için, tüm Siyasi partileri göreve davet ediyoruz.