1 Temmuz 2020 14:21

”Beykoz Sempozyumuna kaç para harcandığı Devlet sırrı mı?”

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren Beykoz Sempozyumu ile ilgili tartışmalar sürüyor.

”Beykoz Sempozyumuna kaç para harcandığı Devlet sırrı mı?”

6-7-8 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen Beykoz Sempozyumu ile ilgili tartışmalar sürüyor. 3 gün süren sempozyum için kaç para harcandığı soruları cevap bulamazken, kamu vicdanı ise oldukça rahatsız.

‘’Kaç para harcadınız?’’

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan İYİ Parti Beykoz İlçe Yöneticisi Murat İlnam çarpıcı ifadeler kullandı. Murat İlnam, ‘’Beykoz Sempozyumu her ne kadar geri dönüşü olmasa da, her ne kadar dostlar alışverişte görsün havasında olsa da, değerli bir sempozyumdu. Fakat bu sempozyumla ilgili tartışmalar sürüyor. İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun da bu konuda açıklamaları olmuştu. Bizler de soruyoruz. Kaç para harcadınız?’’ ifadelerini kullandı.

‘’Beykozluların vicdanında hükümlüsünüz’’

Murat İlnam, ‘’Konunun tartışılması üzerine Beykoz Belediyesi, mahkemede kalem kalem harcanan gideri açıklayacağız dedi. Mahkeme milletin vicdanındadır. Beykozluların vicdanında hükümlüsünüz. 3 gün süren sempozyum için neden 10 bin TL harcadık, 50 bin TL harcadık ya da 500 bin TL harcadık diye ifadeler kullanamıyorsunuz? Neden harcadığınız parayı açıklayamıyorsunuz? Beykoz sempozyumunda kaç para harcandığı Devlet sırrı mıdır?’’ dedi.

İlnam, ”Kesinlikle siyasi maksatlı konuşmuyorum. Siz yaptığınız en ufak bir Beykoz Sempozyumu’nda kaç para harcadığınızı açıklayamıyorsanız, yarın bir gün yaptığınız güzel hizmetler bile şüpheyle karşılanır. Hizmetler değil rakamlar konuşulur. Suyu bulandırmanın anlamı yok. Kaç para harcadığınızı açıklayamadığınız her gün millet vicdanında yargılanmaya devam edeceksiniz” dedi.