1 Şubat 2017 10:25

BEYKOZ, ŞEHİTLERİNİ ANDI

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Beykoz Şubesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde düzenlediği etkinlikte, vefatının 3. sene-i devriyesinde Şehit Cengiz Akyıldız’ı andı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Esenyurt’ta ki seçim irtibat bürosuna PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu kalbinden vurularak kaldırıldığı Esenyurt Devlet Hastahanesi’nde şehit olmuştu. Beykoz Ülkü Ocakları’nın düzenlediği etkinliğe, Şehit Cengiz Akyıldız’ın eşi Özlem Akyıldız, kızı Neslihan Akyıldız, Ülkü Ocakları İstanbul İl Teşkilat Başkanı Suat Uzun, Ülkü Ocakları Anadolu Yakası Bölge Başkanı Hüseyin Sözer, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Beykoz Türk Ocakları Başkanı Mehmet Arslan ve Beykozlular katıldı.
 

Programın açılış konuşması için sahneye çağrılan Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Uzun, ”Unutmak ihanettir diyordu şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederken Cengiz Akyıldız ağabeyimiz. imrenirdi Şehit düşmüş arkadaşlarında. Adeta Allah’tan şehitlik isterdi. Bu duası kabul oldu. 26 Ocak 2014’te Esenyur’ta sıfatı 5 para etmez şerefsizler tarafından şehit edildi. Cenab-ı Allah tüm Şehitlerimizin mekanını Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V’a komşu eylesin” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları İstanbul il Teşkilat Başkanı Suat Uzun: Yüreği sevgi dolu, cefakar Ülkü Ocaklılar. Onlar vatanın en zor dönemlerinde vatanı savunmak için canlarını oraya koydular. Kendilerini Türk Milletinin varlığına emanet ettiler. Hayallerinde inşa ettikleri Kızıl Elmalı vatan için birbirleriyle kenetlendiler. Millet sevgisinde, benliklerini geçtiler. Ülkülerini ruhlarına taşıdılar, Taşımaya da devam edecekler. 

ŞEHİDİMİZİN KIZI HEM AĞLADI HEM AĞLATTI

Konuşmacı olarak sahneye çağrılan Şehit Cengiz Akyıldız’ın kızı Neslihan Akyıldız, konuşurken hıçkırıklarını tutamadı. Şehidin kızı Neslihan Akyıldız’ın ağlatan konuşması..

”Sana çok ihtiyacım var baba . Artık resimlerine bakamaz oldum . Her şey seni hatırlatıyor . 11 yaşımda olmasaydı . 18 veya 20 olamaz mıydı ? Seni çok seviyorum babacığım .11 yıl sadece görebildim seni . Çok erken olmadığımı baba ? benim için çok erken değil mi ? Tek korkum bir daha seni görememek . Korkularımla yüzleşme vakti mi baba ? Her şeyle yüzleşirim senin için canımı bile feda ederim yeter ki üzülme . Ağlamama bakma . Seni çok özledim baba .Babama layık bir kız olduğumu tüm dünyaya kanıtlayacağım . Güçlü olacağım. Şimdi burada olsaydı, belki şurada yatıp uzanmış fotoğrafımızı çekiyordu.”

Neslihan Akyıldız’ın konuşmasından sonra salondakiler gözyaşlarını tutamazken, bir de video seyrettirildi. Cengiz Akyıldız’ın fotoğraflarını içeren videonun son kısmında Şehit Fırat Çakıroğlu, Şehit Cengiz Akyıldız, Şehit Ömer Halisdemir, Şehit Fethi Sekin’in resimleri yer aldı.

Beykoz Ülkü Ocakları’ndan yetişen Hafız Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar okudu. Dua sonrası Ocak Yöneticisi Enes Gökdağ, Şehit Cengiz Akyıldız’ın şiirini okudu. Ocak Yöneticisi şiir okunurken Serdar Oğuz isimli genç Bozkurt saz ile ritim tuttu. Oldukça dolu geçen program Ülkü Ocakları İstanbul İl Teşkilat Başkanı Suat Uzun ve Anadolu Yakası Bölge Başkanı Hüseyin Sözer’in şehidin eşi Özlem Akyıldız ve kızı Neslihan Akyıldız’a hediye takdim etmesiyle son buldu.