14 Ocak 2017 14:48

BEYKOZ RİZELİLER DERNEĞİ SES GETİRECEK

Beykoz Rizeliler Derneği çiçeği burnunda Başkanı Mikail Akyıldız öncülüğünde yerel basın mensuplarını kahvaltı verdi.

Beykoz Rizeliler Derneği 10 Ocak Gazeteciler Günü münasebeti ve tanışma amaçlı kahvaltı verdi. Kahvaltıda Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız hedeflerini belirten konuşmasına ”Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de uzun, sağlıklı ömürler diliyorum” diyerek başladı ve şunları da ekledi.

”Ben Mikail Akyıldız. Üyelerimizin teveccühü ile Beykoz Rizeliler Derneğimize Başkan seçildim. Ticaretle uğraşıyorum. 3 kuşaktır buradayız. Geçtiğimizin dönem Derneğimizden istediğimiz verimi alamadık. Verimini alabileceğimiz kültürel etkinlikler düzenleyeceğiz. Kültür önemlidir. Her toplumun kültürünü korumak için sivil toplum kuruluşları görev üstlenmiştir. Bu konuda yerel yönetimlerle işbirliği yapmak zorunlu hale gelmiştir. Derneklerin amacına uygun çalışabilmesi için maddi kaynaklar önemlidir. Kendi kültürüne uygun düğünler ve taziyelerini iletebilecekleri kültür evleri gereklidir. Bu sorumluluklarla hareket edeceğiz. Hiçbir siyasi ve farklı oluşumların gölgesinde kalmadan Dernek çalışmalarını yapmalıyız. Kimseye boyun eğmeden çalışmalıyız. Sadece üyelerimize hesap vermeliyiz.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nde de Rizelilerin olması ve iki Derneğinde yönetimlerinde aynı kişilerin olması hasebiyle sorulan soruya Başkan Akyıldız ”Doğu Karadenizliler Derneği içinde Rizeli üyelerinde olduğu bir Dernek. Siyasilerde var, köklü bir Dernek. Bizim aramızda ayrım yok fakat Beykoz Rizeliler Derneği, Rizelilerin daha özgün olduğu bir Dernektir” dedi. Bu konuşmanın hemen ardından Eski Başkan Haydar ÇelikBeykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nde ki Rizelileri, Derneğimize bekliyoruz” çağrısını yaptı.

Program tulum eşliğinde sona ererken, katılımcıların yüzlerinde ayrı bir tebessüm vardı. Bizlerde Beykoz Aktüel Ailesi olarak, Mikail Akyıldız Başkan ve yönetimine başarılar dileriz.