27 Aralık 2018 15:43

Beykoz Protokolü Gençliği Kazanacak mı, Kaybedecek mi?

Beykoz 1908-Feriköy, Soğuksu-Dolayoba ve Ortaçeşme-Çavuşbaşı maçlarında yaşanan olaylarla nedeniyle Spor kamuoyu Kaymakam Başkanlığında toplanacak.

Beykoz 1908-Feriköy, Soğuksu-Dolayoba ve Ortaçeşme-Çavuşbaşı maçlarında yaşanan olaylarla nedeniyle Spor kamuoyu Kaymakam Başkanlığında toplanacak. 

Müsabaka sırasında yaşanan olaylar nedeniyle, Beykoz spor taraftarlarının gece saatlerinde gözaltına alındığı iddiası Beykoz’da tartışmalara neden olurken, gözaltına alınan gençler nedeniyle tepkiler dinmek bilmiyor. 

Evlerinden alınan taraftarların, ifadeleri alındıktan sonra sabah saatlerinde serbest bırakıldığı ve hepsine 6222 Sporda Şiddet Yasası’ndan ve memura mukavemetten cezai işlem uygulandığı kaydedildi.

Yaşanan tartışmalar üzerine spor camiası olağanüstü toplanma kararı aldı. 

Beykoz ilçe Spor Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, ”Son zamanlarda Beykoz ilçemizde yaşanmasını istemediğimiz sporda şiddet olaylarıyla karşı karşıya geldik ve bu istenmeyen olaylar sebebiyle ulusal basında kötü bir imaj sergiledik” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, bütün bu konuların konuşulacağı toplantının 28 Aralık 2018 Cuma günü saat 11.00’da Beykoz Kaymakamlığı toplantı Salonu’nda Kaymakam Ahmet Katırcı’nın Başkanlığında ve ilçe Emniyet Müdürü’nün de katılımıyla yapılacağı ifade edildi. 

Koyu Trabzonsporlu olduğu bilinen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı bile hata yapabilirken, Beykoz’da çoğu genç yaşta olan taraftarların topluma kazandırılması ve gençlere sahip çıkılması bekleniliyor.