6 Aralık 2019 12:37

Beykoz Ormanları, Ekoloji Öğrencilerini Ağırladı!

Haber – Mücahit Ak İstanbul’un akciğeri olan Beykoz ormanları, İstanbul Üniversitesi Ekoloji bölümü öğrencilerini ağırladı.

Beykoz Ormanları, Ekoloji Öğrencilerini Ağırladı!

İstanbul’un akciğeri olan Beykoz ormanları, İstanbul Üniversitesi Ekoloji bölümü öğrencilerini ağırladı.

Eğitim sadece taş duvarlar arasında yapılmaz diyen ve Hababam Sınıfı’nın bir sahnesini andıran görüntüler, İstanbul Beykoz’da kadrajlara alındı. Türkiye’nin sayılı Üniversiteleri arasına giren İstanbul Üniversitesi’nin Ekoloji bölümünde okuyan öğrencileri bilgi toplamak adına Beykoz’a geldi.

Hafif hafif yağmurun çiselediği bir atmosferde gerçekleşen doğa turunda, oksijen ve toprak kokusu eşliğinde öğrenciler incelemelerde bulundu. Öğrenciler sık sık Beykoz’a geleceklerini ifade ederken, örnek uygulamaları İstanbul’da ki diğer Üniversitelerinde yapacağı bilgisine erişildi.İstanbul Üniversitesi Ekoloji Kulubü öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte öğrenciler duygu ve düşüncelerini aktardılar. Genç beyinler, Üşümedik mi? Elbette üşüdük. Biraz yorulduk ve epey acıktık.. Günün sonunda rehberimizle birlikte çaylarımızı içtik, mantarlarımızı ayıkladık, sobanın başında ısındık ve hatta kestane bile pişirdik” dediler.