1 Kasım 2017 10:32

Beykoz ‘One Minute’ Dedi 4 Siyasi Parti Uzlaştı!

Uyuşturucu maddelerin çocuk yaşlarda kullanımı ve yaygınlaşması başta Beykoz olmak üzere tüm ülkede güçlü mücadele gereksinimini gözler önüne seriyor.

Uyuşturucu maddelerin çocuk yaşlarda kullanımı ve yaygınlaşması başta Beykoz olmak üzere tüm ülkede güçlü mücadele gereksinimini gözler önüne seriyor. 

Uyuşturucu ile mücadele için cezaların arttırılması yönünde düşüncelerini ortaya koyan Beykoz Bağımlılıkla Mücadele Platformu topladıkları 110 bin imzayı partilerin Grup Başkan Vekillerine sundular. Beykoz’un uyuşturucu sorununa kayıtsız kalmayarak ”one minute” demesi mecliste grubu bulunan 4 siyasi partiyi uzlaştırdı. Mecliste ki Grup Başkan Vekillerine imzaları İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Kent Konseyi Sağlık ve Spor Komisyonu Selda Selimoğlu ve Beykoz Batumlular Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç sunmuştu.

TBMM Genel Kurulu’nda, ‘Uyuşturucu kullanımıyla mücadele’ konusunda araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin siyasi partiler arasında mutabakata varıldı. Komisyon gelecek hafta kurulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, partiler arasında, bu komisyonun kurulması noktasında bir mutabakat oluştuğunu ve konunun gelecek hafta ele alınacağını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, uyuşturucu madde kullanımının halk sağlığının yanında toplumun huzurunu ve güvenliğini tehdit eden ciddi bir problem olduğunu ifade etti.

Bu konuda 24. Yasama Dönemi’nde bir rapor hazırlandığını anımsatan Turan, ortak yaklaşımla, 4 siyasi partinin ortak kanaatiyle, gelecek hafta yeniden bir komisyon kurulmasını talep ettiklerini söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, bu konuda konsensüs sağlanarak komisyon kurulmasının uygun olacağına ilişkin partiler arasında mutabakat sağlanmasının kendilerini de sevindirdiğini belirterek bu konuda geçen hafta öneri getirdiklerini hatırlattı.

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, uyuşturucu kullanımının artışıyla ilgili HDP’nin defalarca önerge verdiğini belirterek bu anlamda komisyonun kurulmasının olumlu bir adım teşkil ettiğini dile getirdi.

BMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, bugün Danışma Kurulu’na kendisinin katıldığını hatırlatarak, “CHP’nin grup önerisinin uyuşturucu ile mücadele konusunda olduğunu gördükten sonra bunu ortak bir öneri haline dönüştürme teklifimi ilettim. Kısa zamanda bu ortak iradenin çıkmasına ben de memnun oldum. Çok teşekkür ediyorum” dedi.