14 Aralık 2016 15:19

BEYKOZ, MÜFTÜSÜNE VEDA EDİYOR

Beykoz Belediyesi ‘Camii ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle İstişare Toplantısı programı düzenledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantıya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Başkan Yardımcıları , Beykoz Din Görevlileri Derneği Başkanı Seydi Aksoy, meclis üyeleri, ilçe müftüleri ve din görevlileri katıldı. Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın Kırklareli Müftüsü olması hasebiyle veda niteliği taşıyan yemekte Müftü Demirtaş, oldukça heyecanlıydı. 

Yemeklerin yenmesinin ardından Kuran’ı Kerim okundu. Programın kalabalık olduğu gözlenirken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Celikbilek konuşmalarını yapmak üzere sahneye çağrıldı.

Başkan Çelikbilek: “Buruk bir sevinç yaşıyoruz, müftümüz bize bu akşam veda ediyor. 5 yıl boyunca birlikte çalıştık. Birlikte ciddi çalışmalar yaptık. Rabbim gayretlerini arttırsın. Biz kendisinden razıyız, Allah da ondan razı olsun. Son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık vermesini diliyorum.”

Son yaşanan terör olayından dolayı oldukça üzgün görülen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı konuştu. 
Kaymakam Katırcı: “Maalesef acı bir olay yaşadık. Ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, lider ülke olmasına, Ortadoğu’nun lideri olmasına, Dünya’nın lideri olmasına gönlü razı olmayanlar tarafından acı bir olay yaşadık. 15 Temmuz’dan sonra yaşadığımız en büyük felaket. 44 fidanımızı kaybettik. Bir kardeşimizin biraz önce cenazesinden geldik. Allah rahmet eylesin. Gerçek din adamlarına ihtiyacımız var. Tuhunu şeytana satmış sözde din adamlarına değil. Nerede olursanız olun neyi, nasıl yaptığınız önemli. Arkanızda hoş sadâ bırakmak gerekir. İlçemizde bunu başarmış olan Müftü Demirtaş’a teşekkür ediyor, güzel hizmetler diliyorum.”

Duygularını aktaran Müftü Hüseyin Demirtaş, azimli kişiliğine dikkat çekerken, Kırklareli’de de nasıl hizmet edebilceğini araştırdığını söyledi. Her zaman kendilerine destek veren Kaymakam Katırcı’ya ve Başkan Çelikbilek’e teşekkür etti.

Programın sonunda Başkan Çelikbilek, Hüseyin Demirtaş’a cam bir vazo takdim ederken Ahmet Katırcı da, üstün başarı belgesi verdi. Programın sonunda din görevlilerine karanfil dağıtıldı.