13 Eylül 2017 10:09

BEYKOZ KENT ORMANI 10 BİN GENCİ AĞIRLADI!

Beykoz Kent Ormanı’nda yer alan izci kampı, bu yıl da İstanbul ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen yaklaşık 10 bin gence ev sahipliği yaptı.

Beykoz Kent Ormanı’nda yer alan izci kampı, bu yıl da  İstanbul ve  Türkiye‘nin farklı şehirlerinden gelen yaklaşık 10 bin gence ev sahipliği yaptı.
 

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından yaklaşık 200 bin gence izcilik hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2017 Yaz İzci Kampı sona erdi. 

Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 10 bin genç izci oldu. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu iş birliğinde 3 Temmuz’da başlayan Yaz İzci Kampı son akşamında yakılan kamp ateşi ve izcilerin birbirinden renkli gösterileri ile tamamlandı.

Beykoz Kent Ormanı‘nda yer alan izci kampı bu yıl da İstanbul ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen yaklaşık 10 bin gence ev sahipliği yaptı. 

Gençlerin izcilikle tanışmalarını sağlayan kampa yalnızca Türkiye’den değil Katar, Mısır, Ürdün, Cezayir, Filistin, Suriye, Ukrayna, Sırbistan, Saray Bosna, Makedonya,Bulgaristan, İngiltere ve Amerika gibi dünyanın birçok ülkesinden gelen izciler de katıldı.

Temel ve ileri seviye izcilik, telsiz ve haberleşme, ilkyardım, trafik, çevre ve orman, itfaiye-yangın, yüzme, ateş yakma teknikleri, okçuluk; kültürel, milli ve manevi değerler eğitimlere katılan izciler kamp süresince resim, müzik, tiyatro, binicilik, badminton, tırmanma duvarı ve hayvan bakımı gibi pek çok da etkinlik gerçekleştirdi.

Bu yaz 3 Temmuz’da başlayan Yaz İzci Kampı son hafta konuklarının yaktığı kamp ateşinin etrafında düzenlenen özel bir programla sona erdi. 

izci.jpg

İzciler kampın son akşamında şiirler, şarkılar ve hazırladıkları özel sahne gösterileri ile 2 buçuk aylık yaz kampını tamamladılar.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından yıl içinde gerçekleştirilen Bolu Aladağ Kış Kampı ve Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampları ile birlikte 2017’de 15 bin gence izcilik hizmeti verildi.

izci1.jpg