11 Ocak 2021 16:17

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Adliyesi yıkılacak mı?

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin yıkımının ardından gözler Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Adliyesi’ne çevrildi. Binalar yıkılacak mı?

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Adliyesi yıkılacak mı?

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yılbaşı gecesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkılmıştı. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yıkılan İSKİ binasının yerine Kültür Merkezi yapacaklarını ifade eden konuşmasında, ‘’Prof. Dr. Necmettin Erbakan ismi Beykoz’da yaşayacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Yeni bina parasına güçlendirme yapılabilirdi ama Üniversite ile ilgili kurumlardan aldığımız raporlarda binanın kullanışlı olmadığını gördük. Yıkılan eski İSKİ binası da bildiğiniz üzere çürüktü ve yıkıldı. Buraya aynı isimle tekrardan bir kültür merkezi kuracağız’’ dedi.

Beykoz’un sahilleri açık, geniş, yeşil ve ışıl ışıl olacak!

Başkan Murat Aydın, ‘’Yıkılan Kültür Merkezi alanı da sahil ve meydan ile birleştirilecek, daha kullanışlı bir alan haline gelecek. Kaymakamlık ve Adliye binalarıyla ilgili bazı problemler var. Önümüzdeki günlerde çıkacak raporları değerlendireceğiz. Yeniden bir meydan düzenlenmesi yapacağız’’ dedi.

Kaymakam Çiçekli’den Başkan Aydın’a taziye ziyareti

İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı makamında ziyaret etti. Yaklaşık 40 dakika süren ziyarette konunun konuşulup konuşulmadığı merak konusu oldu.

Beykoz’da neden olmasın?

İstanbul’da hemen hemen her ilçede trafiğe kapalı, hareketli caddeler varken, yeşili ve deniziyle güzel Beykoz neden böyle bir meydana sahip olmasın? Beykoz sahil projesi uzayabilirse ve çevrede ki binaların yıkımı gerçekleştirilebilirse, bölgede ki trafiğe de bir çözüm bulunursa bölgenin çekim merkezi olmasının kime zararı olabilir?

Bu konuda Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ufkuna, tecrübesine ve hayallerine güveniyor, kendisine başarılar diliyoruz.