21 Kasım 2019 08:22

Beykoz Kaybetti, Yalova Kaybetmesin!

2014-2018 yılları arasında CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Mehmet Gürel, CHP Yalova İl Başkanı olmak için emin adımlarla ilerliyor.

2014-2018 yılları arasında CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Mehmet Gürel, CHP Yalova İl Başkanı olmak için emin adımlarla ilerliyor.

29 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı merhum Hızır Yılmaz’ın listesinde 2. Sırada yer alan Mehmet Gürel, hem İBB hem de Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi seçilmişti. Meclis Üyeliği görevine başlar başlamaz yaptığı çalışmalar ve Belediye Meclislerinde yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren Gürel, Beykoz’da da hızla benimsenmiş ve sevilmişti. Mimar ve aynı zamanda Şehir Plancısı olan Mehmet Gürel, mesleki anlamda eylem planları ve stratejik planları hazırlayarak Beykozluları aydınlatıyordu.

Beykoz için kazanım olan Mehmet Gürel 24 Haziran 2018 seçimlerinde Yalova’dan Milletvekili Adayı olabilmek için Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etmişti. 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Yalova’dan 3. sıra adayı olan Gürel, burada da partisi için çalışmaya bir an olsun ara vermemişti. Mehmet Gürel katıldığı hemen hemen her programda, ”Yalova Türkiye’nin en yaşanabilir kenti olacak” demişti. 

Kazanırsa Yalova Kazanır!

CHP’de yaklaşan kongrelerde Yalova’dan İl Başkan Adayı olacağını açıklayan Mehmet Gürel, delege seçimlerine kırmızı liste ile girmişti. Kırmızı, Beyaz ve Turuncu listenin yarıştığı delege seçimlerinde son sonuçlara göre birçok Mahalle de kırmızı liste seçimi kazandı. Mehmet Gürel’i kısa sürede olsa tanıyan Beykozlular ise, ‘’Beykoz kaybetti Yalova kaybetmesin’’ ifadelerini kullandılar. Yalovalılar ise Mehmet Gürel’in çıkışını aynı Karaoğlan lakabıyla bilinen Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in çıkışı gibi yorumlayıp genç isme destek veriyorlar. 

Mehmet Gürel Kimdir?

1975 Yalova doğumlu olan Mehmet Gürel, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünü bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesinde İşletme yüksek lisansını tamamladı. 2005-2014 yılları arasında YTSO Meclis Üyeliği ve YTSO Meclis Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bir dönem CHP Yalova Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. 2014-2018 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi CHP meclis üyeliği yaptı. Katılım Mühendislik Ltd. Şti’de “Proje Geliştirme, Kentsel Dönüşüm ve Planlama” konularında mühendislik faaliyetlerini yürütüyor. evli ve bir kız çocuğu babasıdır.