20 Aralık 2020 17:44

Beykoz halkını ve itirazlarını yok saydılar!

Beykoz’da yaklaşık 36 bin nüfusu yakından ilgilendiren 3. Etap planlarına ilişkin itirazlara, Beykoz halkı yok sayılarak ret oyu verilmesi yoğun tepkiyle karşılandı.

Beykoz halkını ve itirazlarını yok saydılar!

Beykoz Merkez, Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy ve Anadolu Kavağı mahallelerinin bir kısmını kapsayan Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli KANİP 3. Etap itirazları İBB meclisinde görüşüldü.

Ret oyu kullanan CHP ve İYİ Parti’nin azınlık durumda olması dolayısıyla, Beykozlu vatandaşların itirazları AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edildi.

İtirazların reddedilmesi ne demek?

Beykozlu vatandaşları mağdur edecek imar planlarına birçok vatandaş itiraz etmişti. 3 katla sınırlandırılan ve mağdur edilen Beykoz’un garip vatandaşları, itiraz sonucunda CHP ve İYİ Parti’nin tutumuyla soğuk duş aldı. Beykoz’un mağduriyeti söz konusu olduğunda tüm siyasi partilerin bir arada olması beklenilirken, CHP ve İYİ Parti’nin itirazlara ret vermesi Beykoz halkını yok sayması olarak değerlendirildi. İlçemizde bulunan ve partileri için canla başla çalışan CHP’li ve İYİ Partili vatandaşlar ise bu kararı alan siyasilere çok ama çok tepkili. Bazı partililer, ”Biz gece gündüz herkese ve iktidar medyasına rağmen çalışmalar yaparken, bizi temsil eden kişilerin böyle bir durumda ret verme hakları yoktur. Bu hem Beykozlularla hem de siyasi olarak bir kumardır. Biz dayatmacı değil hesap verebilen bir parti isek, bu siyasiler Beykozlulara hesap vermeli ve özür dilemeliler” ifadelerini kullandı.

CHP İlçe Başkanı çileden çıktı

CHP ve İYİ Parti’nin İBB Meclisi’nde itirazlara ret vermesi sonrası CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün çileden çıktı. Konu ile ilgili yakın çevresine konuşan Aydın Düzgün, ‘’Bu şekilde nasıl siyaset yapacağız. Bölge halkına ne anlatacağız’’ ifadelerini kullanarak ret verilmesine tepki gösterdiği ileri sürüldü. İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in de oldukça tepkili olduğu öğrenildi.

Beykoz halkıyla kumar oynadılar!

Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre, CHP’nin ret vermesinde hangi isimlerin etkin olduğu merak ediliyor. Yarın bir gün farklı ilçelerde de itiraz olduğunda Beykoz için ret kararı veren CHP’li İBB Meclis Üyeleri aynı şekilde ret verebilecekler mi? Ya da bu siyaset anlayışıyla her ilçede tepkiyle karşılanmayı göze alabilecekler mi? Merak konusu…

Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu: Anlam veremedik

Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu konu ile ilgili Beykoz Aktüel Haber’e konuştu. Muhtar Bekaroğlu, ‘’Konu ile ilgili CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ile de görüşmüştük. Kendisi de bizimle aynı fikirdeydi. 5 kata çıkacak olmasına o da çok sevinmişti. CHP’nin ret oyu vermesine eminim üzülmüştür ama en çok Tokatköy’de CHP’ye gönül veren insanlar üzüldü. Ret verilmesine anlam veremedik’’ ifadelerini kullandı.