5 Nisan 2019 16:57

BEYKOZ GENÇLİĞİ İFTARDA BULUŞTU

Beykoz Gençlik Eli Dernek Başkanı İskender Közen ve Başkan Yardımcısı Cenk Taş’ın yanı sıra AK Parti Beykoz eski Gençlik Kolları Başkanları Fatih Yılmaz ve Fatih Sağlam, Çavuşbaşı eski Gençlik Kolları Başkanı Ercan Sarı ile Mesut Deniz ve Semih Aydın’dan oluşan ekibin organize ettiği iftar yemeğine yoğun katılım oldu.

BEYKOZ GENÇLİĞİ İFTARDA BULUŞTU

Beykoz Gençlik Eli Dernek Başkanı İskender Közen ve Başkan Yardımcısı Cenk Taş’ın yanı sıra AK Parti Beykoz eski Gençlik Kolları Başkanlaı Fatih Yılmaz ve Fatih Sağlam, Çavuşbaşı eski Gençlik Kolları Başkanı Ercan Sarı ile Mesut Deniz ve Semih Aydın’dan oluşan ekibin organize ettiği iftar yemeğine yoğun katılım oldu. Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa ettikten sonra siyasi faaliyetlerden uzak duran İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Hanefi Dilmaç iftarda bir konuşma gerçekleştirdi. Gençlerin düzenlediği iftarda farklı dünya görüşlerini benimseyen yaklaşık 2.500 kişi Ramazan sofrasında buluşurken, Beykoz 1908 taraftarları da sofralarda yerini aldı.

Hanefi Dilmaç: 200 kişiden 3 bin kişiye çıktı

Gençlere yönelik bir konuşma yapan Hanefi Dilmaç, başkan yardımcılığından istifasının ardından ilk kez siyasi mesaj verdi. Konuşmasına, edilen dua ve niyetlerin kabul olması temennisiyle başlayan Dilmaç, davet edildiği bu organizasyonun öncelikle 200 kişilik planlandığını, daha sonra yoğun talep üzerine bu sayının 5 yüze daha sonra da bine çıktığını anlattı.

Son üç günde bunun da yeterli olmayacağını gören organizasyon komitesinin kapasiteyi bin 800 kişi olacak şekilde arttırdıklarını kendilerine söylediklerini belirten Hanefi Dilmaç, “Buna rağmen yüzlerce kardeşimiz ayakta kaldı. Organizasyonu yapan kardeşlerimiz adına ben onlardan özür diliyorum. Buradan ayrılmasınlar, bu yemek bittikten sonra biz kendileriyle burada iftar yapacağız” şeklinde konuştu.

Bu kardeşlerimizle beraber yürüyeceğiz

Organizasyonu yapan ekibe de teşekkür eden Hanefi Dilmaç, “Burada bu kadar insanı bir araya getiren sekiz tane kardeşim var. Tek tek isimlerini saymayacağım ancak onlar yarın çıkacağımız yolculukta bizimle beraber olacak olan kardeşlerimizdir. Bu arkadaşlar bizi hiç yalnız koymadılar. Bu organizasyonla bana da motivasyon sağladılar. Görüyorsunuz burada 3 bin arkadaşımız toplandı.” ifadelerini kullandı.

Geniş katılımlı organizasyonlarda bir araya geleceğiz

Dilmaç şöyle devam etti: “Asıl teşekkürün sahibi sizlersiniz. Sadece bir telefonla davete icabet etmek Müslümanlığın şartlarındandır. Yerine getirdiğiniz için de teşekkür ediyorum. Tabii ki ben bu organizasyona davet edildiğimde bu kadar geniş bir katılımın olacağını beklemiyordum. Ancak bu yoğunlukta binlerce Beykozlu ile biraraya gelebilmemiz beni gerçekten çok mutlu etti ve onurlandırdı.  Siz bugün buradaki halinizle bizlere şunu söylüyorsunuz: ‘Bu organizasyon yeterli olmadı… Bundan sonra yapacağınız toplantılarda böyle kısıtlı bir düzenleme istemiyoruz.’ Öyle anlaşılıyor ki bundan sonra biraraya geleceğimiz alanların daha geniş, daha büyük olması gerekecek. Eğer sizler bizlere söz verirseniz, ki buradaki duruşunuzdan onu anlıyorum, bundan sonra çok daha geniş katılımlı organizasyonlarda bir araya geleceğiz inşallah.”

Siz nerede derseniz biz orada duracağız

Gençlerden, “var mıyız?” şeklindeki sorusuyla teyit alan Hanefi Dilmaç, “Eksiklerimizi kabul ettim. Bizimde sizlerden beklentilerimiz var. O beklenti şudur; siz bize nerede durun derseniz, biz orada duracağız! Beykoz’un bütün kesimlerinden köylerinden, mahallelerinden insanlar var burada. Bu insanlar bize yarın nerede durmamız gerektiğini söylerse biz orada duracağız. Birlikte yol yürümeye var mıyız arkadaşlar?” dedi.

Konuşmasının sonunda katılımcıların geçmiş Kadir Gecesi’ni ve gelecek Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Haber: Mücahit Ak