19 Aralık 2016 18:24

BEYKOZ, FERİKÖY’Ü ÇİMLERE GÖMDÜ

Süper Amatör Ligi 8. Grupta 14. Hafta müsabakaları oynanırken, Beykoz 1908 57 yıllık rakibi Feriköy’ü çimlere gömdü. Maç öncesi yaptığımız haberde de belirttiğimiz gibi Beykozluların yoğun ilgi gösterdiği maçta Beykoz 1908 3 puana ulaşan taraf oldu.

TRİBÜNLER DOLDU, STAT TAŞTI

Süper Amatör Ligde hınca hınç dolu tribünler önünde oynanan müsabakayı sarı siyahlılar kazandı. Tribünlerin dolmasıyla tepelere, kale arkalarına, evlerinin çatılarına çıkan taraftarlar 90 dakika susmadan takımlarını desteklediler. Beykoz Aktüel Gazetesi olarak taraftarın içinde takip ettiğimiz müsabaka öncesinde, Çevik Kuvvet tribüne çağırıldı. Karanfiller atılırken, Beykozsporlu futbolcularda emniyet görevlilerine karanfil verdi. İl Güvenlik Kurulunun aldığı karar nedeniyle Ferköyspor taraftarı maça gelemezken, sosyal medya hesaplarından Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Feriköy’ü istemediklerini belirttiler. Sık sık şehitler Ölmez Vatan bölünmez sloganlarının atıldığı maç, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

SAHAYA GÖMDÜK!

Maça etkili başlayan sarı siyahlılar 36. dakikada Oğuzhan Aslan’la 1-0 öne geçti. Dakika 42’de Uğur Sakaloğluyla Feriköy eşitliği yakaladı ve ilk yarı 1-1 bitti. Dakika 65’Te galibiyet golünü İsmail Aksu ile bulan Beykoz, taraftar desteğiyle birlikte rakibini çimlere gömdü. Bu dakikadan sonra kısır ataklar yapan Feriköy, tribünlerde ki sloganların da yükselmesiyle elleri ayaklarına bağlanarak maçı kaybetti.

MAÇ ÖNCESİ GERGİNLİK

Feriköy’de oynanan maçta Şişli ve Kağıthane Belediyeleri’nin arabalarıyla anons yapıp maça davet bildirileri yayınlaya Feriköy, Beykoz Deplasmanına da Metro Turizm’in arabasıyla geldi. Sultaniye Parkı’nda toplanan Beykozlular otobüsü farkedince otobüse yöneldi. Sözlü sataşmaların olduğu ortamda Beykozlu taraftarlar bilinçli davranarak geri dönüp tribünlerine gittiler. Böylece olası olayların önüne geçtiler.

STAT YIKILIYOR !

Tribünün ambiansından ötürü sesler tepelere kadar yayılırken, stadın arkasında ki demirden tenekelerde yıkıldı. Maç esnasında demir tenekeler yıkılırken, taraftarın sahaya ineceğini düşünen çevik kuvvet önlem aldı. Fakat işin taraftar olayı değil stadın dayanıksız ve döküldüğü anlaşıldı. Bu olay tribünlerde tebessüm oluştururken, Beykoz’un da ne kadar çaresiz olduğunu ortaya koydu.

PUAN DURUMUNDA SON DURUM

Beykoz 1908 Lider gittiği Feriköy’den lider dönerken, bu sefer de Feriköy lider olarak geldiği Beykoz’dan lider olarak döndü. 3 Puanı alan temsilcimiz Feriköyle puan farkını 1’e düşürürken, bir alttaki AvcılaR ile puan farkını korudu. İlk 2’nin klasman gruplarına kalacağı grupta heyecan dorukta.