14 Temmuz 2021 15:26

Beykoz Çayırı tartışması: Beykoz halkını öğrenecek!

Millet Bahçesi yapılmak istenilen Beykoz Çayırı, Belediye Meclisinin gündemindeydi

Beykoz Çayırı tartışması: Beykoz halkını öğrenecek!

Beykoz’da herkesin bir anısı olan, geçmişte mazisi olan Beykoz Çayırı Millet bahçesi yapılıyor. CHP’li Bahar Doğru konu ile ilgili Belediye Meclisinde söz aldı. Doğru, “Bir tutturdunuz Millet Bahçesi. Bu bahçenin ne olduğunu ne millet anlıyor ne de bizler” dedi.

Konuşmasına devam eden Bahar Doğru, “Millet geçim derdinde, sizler bahçe derdinde. 100 yıllık Beykoz Çayırı, bu adla tarihe geçmiş ve tarihe yazılmış. Şimdi bu, Beykoz’un en güzel yerini bahçe yapacağız diye tutturdunuz. Sizleri buradan uyarıyoruz. Beykozlu çayırından memnun ve de mutlu. Bahçe yapacaksınız gidin nereye yaparsanız yapın” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a da ince ince göndermede bulunan Doğru, “Sayın Başkanın bir önce ki semtinde böyle bir yer olmamış olabilir. Beykoz Çayırında top koşturup, uçurtma uçurmamış olabilir. Beykoz Çayırında oturmamış bir çay içmemiş olabilir. Buraları bilmiyor olabilir. Beykoz halkını henüz tanımıyor olabilir ama öğrenecek. Beykoz halkı Beykozlunundur. Kimse bu çayıra el uzatmaya kalkmasın. Beykoz halkı buna asla izin vermez” dedi.