6 Ağustos 2020 21:51

Beykoz bugün oldukça hareketliydi!

İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs denetimleri genelgesi kapsamında Beykoz’da tüm işyerleri ve pazar alanları kapsamlı olarak denetlendi.

Beykoz bugün oldukça hareketliydi!

İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs denetimleri genelgesi kapsamında Beykoz’daki iş yerlerinde kapsamlı denetimlerde bulunuldu.

Denetimlerde esnafın çoğunlukla hijyen, fiziki mesafe ve maske takma kurallarına uyduğu görüldü. Kurallara uymayan iş yeri sahipleri ise uyarıldı.

Bayram tatili nedeniyle yaşanan kalabalıklarda koronavirüs tedbirlerine dikkatlerin azalması üzerine İçişleri Bakanlığı dün konuya dikkat çekerek 81 vilayette denetimlerin artırılmasını istedi.

Salgınla ilgili sıkı denetimlerin sürdürüldüğü Beykoz’da da başlatılan koronavirüs denetimleri çerçevesinde tüm iş yerleri ve pazar alanları kapsamlı olarak denetlendi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da katıldığı denetimlerde sosyal mesafeye ve maske eldiven kullanımına dikkat edilmesi, çalışanların ve müşterilerin ürünlere asgari düzeyde temas etmeleri ve iş yerlerinde hijyen kurallarına uyulması konularında bilgilendirme ve uyarılarda bulunuldu.

Denetimler sırasında büyük çoğunlukla esnafın maske taktığı, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına uyduğu ayrıca iş yerinde dezenfekte malzemesi ile maske bulundurduğu görüldü. Kurallara aykırı davranan esnaf ise uyarıldı.

Kaynak: BG

Editör: Merve Şişman