22 Nisan 2020 17:32

Beykoz bir başka güzel olacak!

Beykoz Belediyesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın imzaladığı protokol sonrası yapılan ve büyük ölçüde tamamlanan Kanuni Kent Ormanı, İstanbul’a nefes aldıracak.

Beykoz bir başka güzel olacak!

İstanbullu vatandaşların hafta sonlarını ve boş vakitlerini değerlendirebilecekleri sekiz bin hektarlık arazi üzerine kurulan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı, 2020 yılı sonunda halkın hizmetine açılacak.

Sekiz milyon metrekarelik arazi üzerinde Tarım ve Orman Bakanlığının tahsisiyle kurulan Kent Ormanı’nda yüksek noktalara inşa edilecek olan kuş gözlem kulelerinden de, alanda kuş göçleri izlenebilecek. Beykoz Aktüel Haber, çalışmaları yerinde inceledi. Koronavirüs salgını sebebiyle çalışmalar yavaşlarken, yıl sonuna kadar projenin tamamlanması bekleniliyor.

Başkan Murat Aydın: ‘’Gün sayıyoruz’’

Başkan Yardımcısı Engin Köklü ile çalışmaları yerinde inceleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ‘’İstanbul’un akciğerlerinden, Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’ndaki çalışmalarımız devam ediyor. Bugün çalışmaları yakından inceledik. Hemşehrilerimize burada daha güzel bir hizmet sunmak için gün sayıyoruz’’ dedi.

Başkan Murat Aydın: ‘’Elmalı Barajı çevresinde güzel projelerimiz var’’

Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’a konuşan Başkan Murat Aydın, ‘’ Kanuni Kent Ormanı projesi de bu yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşımızın kullanımına açacağız. Buradaki çalışmaların aynısı şuan orada da devam ediyor. Nikah Salonu yine orada hizmet etmeye devam edecek. İkinci etap çalışmaları kapsamında Elmalı Barajı ve çevresi ile ilgili de güzel projelerimiz var’’ dedi.

‘Engin’ tecrübeleriyle ‘köklü’ değişime öncü oluyor!

1999 yılından bu yana Belediye Başkanı olan ve Belediyecilik tecrübesi sayılı kişiler arasında olan Başkan Murat Aydın, ekibiyle birlikte birbirinden farklı projelere öncülük ediyor.