13 Mayıs 2020 19:34

Beykoz Belediyespor’dan ‘Hentbol’ açıklaması!

Byekoz Belediyespor, Koronavirüsden dolayı sezonun ertelenmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Beykoz Belediyespor’dan ‘Hentbol’ açıklaması!

Dünyada ve ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını nedeni ile ülke genelindeki sportif faaliyetlere, liglere ara verilmiş idi…salgın süresince çeşitli spor dallarını içeren liglerin akıbeti ne olacak diye sorular sorulmakta iken Futbolda devam kararı alınırken, Basketbol, Voleybol ve Hentbol Liglerinde sezon mevcut son maçları yansıtan Puan Tablosuna göre sonlandırılmıştı.

Salon sporlarında Beykoz İlçemizi Hentbol Branşında temsil eden ve 2019-20 Sezonunda başarılı bir grafik çizen Beykoz Belediyespor’dan alınan karara saygı duyulduğuna ilişkin bir açıklama geldi. Hentbol gibi sporcular arasındaki temasın üst düzeyde olduğu bir spor dalında alınan kararı yerinde bulduklarını ifade eden Beykoz Belediyespor Kulübü kamuoyuna şu paylaşımda bulundu…

Türkiye Hentbol Federasyonu almış olduğu karar ile Hentbol Süper Ligi ve Türkiye Kupası organizasyonlarını Covid 19 Salgını nedeniyle hiçbir takımın şampiyon ilan edilmemesi ve normal sezon sıralaması göz önüne  alarak sonlandırılmasına karar verildiğini açıklamıştır.

Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı olarak normal sezonun neredeyse tamamını lider olarak götüren ve şu anda ikili averaj ile yalnız 1 gol fark ile ikinci sırada bulunan, Türkiye Kupasında ise finale kalarak tarihinde bir ilki gerçekleştiren hentbol takımımız kendine yakışır bir mücadele göstermiştir.

Bununla birlikte insan ve sporcu sağlığının şampiyonluklardan daha önemli olduğunu bilerek Covid 19 salgını nedeni ile Türkiye Hentbol Federasyonunun almış olduğu kararı saygı ile karşılayıp destekliyoruz.

Bu vesile ile başta Sağlık Bakanlığımız, Sağlık Çalışanlarımız olmak üzere bu salgın ile mücadele eden herkese teşekkür eder, salgın nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, tedavisi süren vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.