1 Şubat 2022 14:34

Beykoz Belediyesi’nden Hanefi Dilmaç’ın locası açıklaması

Beykoz Belediye Başkanlığı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın aldığı belirtilen loca ile ilgili açıklama yaptı.

Beykoz Belediyesi’nden Hanefi Dilmaç’ın locası açıklaması

Resmi işi serviscilik olan, siyasete girdikten sonra malvarlığı ekonomik şahlanan fakat Beykozlulara asgari ücretin ne kadar fazla olduğunu anlatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç sert kayaya çarptı.

Hapis cezası var!

Siyasi nüfusunu kullanarak Beykoz’daki bazı savcılarla görüşen, Başsavcıya gazetemizle ilgili baskı kurmaya çalıştığı bilgisine eriştiğimiz AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, görev süresinin bitmesiyle birlikte AK Parti zırhına sığınamayacak.

En son olarak 212 bin 400 Euro değerinde loca aldığı fakat bunu o dönem mal beyanında bulunmadığı ifade edilmişti. Mal beyanında bulunmamanın, Rüşvet ve Yolsuzluk Kanunu çerçevesinde ağır suç olduğu ve de hapis cezası olduğu biliniyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti muz cumhuriyeti olmadığına göre hukuk devleti olduğuna göre, hareketli günlerin yaşanması bekleniliyor. Süreç başladı.

Bünyamin Korkmaz Belediye adına açıklama yaptı!

Hanefi Dilmaç’ın Spor Kulübüne loca aldığı konusu uzun süre tartışılmıştı. AK Parti tabanına asgari ücretin çok fazla olduğunu anlatan, ülkenin ekonomik olarak şahlandığı ile ilgili paylaşımlar yapan, resmiyette serviscilik dışında herhangi bir işi bulunmayan Hanefi Dilmaç’ın milyonlarca TL verip loca alması çok ama çok şaşırtıcı gelmişti. Bunun üzerine Beykoz Belediyesi’nden açıklama bekledik. Para Beykoz Belediyesi kasasından mı çıktı? Cevap Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz’dan geldi. Korkmaz, “Başkanlığımız kayıtlarında yapılan araştırma neticesinde, Trabzonspor Kulübü’nden herhangi bir mal veya hizmet (LOCA) satın alınmadığı anlaşılmıştır” şeklinde yazılı bilgilendirmede bulundu. Korkmaz’ın cevabı sonrası konu yeniden gündeme geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz’ın makamında Korkmaz’a ağır konuştuğu en sonunda ise sana Beykoz’u dizayn ettirmem dediği uzun süre konuşulmuştu. Daha sonrasında ise Dilmaç’ın, “Bünyamin’i istesem 5 dakikada Zeytinburnu’na gönderirim” söylemlerini yakın çevresine konuştuğu belirtilmişti.