10 Ocak 2017 01:21

BEYKOZ BELEDİYESİ’NDEN GECE MESAİSİ

İstanbul kara teslim oldu. Cuma gününden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı bazı semtlerde 90 cm’ye kadar yükseldi. İlk ve orta öğretim kurumları, İstanbul genelinde Valilik tarafından bugün tatil edildi.

Son yılların en etkili doğal afetlerinden biri olarak nitelendirilen ve aralıksız devam eden, ara ara tipi şeklinde görülen kar yağışları hayatı tüm İstanbul’da felç etti. Beykoz’da kar yağışının ardından tuzlamalar yapılırken, bazı sokak ve mahallelerde ise tuz çuvalları bırakıldı. Muhtarlıkların bilgilendirmesi ile tuz çuvalları; ihtiyaç görülen kaldırım, yaya yolu ve dik rampalar, vatandaşlar tarafından tuzlandı. Arabaların ara sokaklardan çıkamama düşüncesiyle cadde üstüne park etmeleri, dar yollarda kar temizlenmesini ciddi manada etkilerken, İstanbul genelinin aksine Beykoz’da merkezi nitelik taşıyan ara sokakların temizlendiği gözlendi.
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in talimatıyla ekipler sahada temizlenmeyen sokak kalmaması için çalışırken, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’da botlarını giyerek çalışan ekiplere yardım etti. Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarını aralıksız sürdürecek.