• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 22 Ocak 2020 16:41

  Beykoz Belediyesi’nde neler oluyor? Resmen tarih oldu!

  Belediye Başkanı Murat Aydın’ın gelmesiyle birlikte, Beykoz’da artık bazı konular tartışılmaz ve konuşulmaz oldu.

  Beykoz Belediyesi’nde neler oluyor? Resmen tarih oldu!

  Belediye Başkanı Murat Aydın’ın gelmesiyle birlikte, Beykoz’da artık bazı konular tartışılmaz ve konuşulmaz oldu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplum şikayetleri, uyuşmazlık, CİMER’e gelen şikayetler ve adaletli yönetime ihtiyaçtan dolayı Murat Aydın’a karar kılmasından sonra Beykoz yeni bir döneme yelken açtı. Beykozluların teveccühüyle 31 Mart 2019 seçimlerinde en yakın rakibine 19 bin fark atan Belediye Başkanı Murat Aydın, güvendiği ekiple iş başı yaptı.

  İstanbul seçimlerinin yenilenmesi dolayısıyla Belediye Başkanları tam olarak Temmuz gibi göreve başlarken, Murat Aydın’da Beykoz’da bu çerçevede 6 ayını dolu dolu geçirdi. Yücel Çelikbilek Başkanlığında ki Beykoz Belediyesi, seçim öncesi hayata geçmeyen maketlerle anılıyor fakat projeler bir türlü hayata geçirilmiyordu. Ortada seçim olmamasına rağmen Başkan Murat Aydın, Beykoz’da bazı projelerle ilgili ilk adımı attı. Beykoz’da maketlerin ötesinde hummalı bir çalışma da anında başladı. Beykoz’da 5 yılda 15 yıllık hizmet sözünün ilk adımı oldukça etkili atıldı.

  Riva Meydan Projesi

  Soğuksu Gençlik Merkezi

  Kavacık Millet Kütüphanesi

  Yeşil Sahil Projesi

  Hayvan bakım merkezi

  Yenimahalle Spor Kompleksi, Prestij Caddesi ve Havuz Projesi

  Beykoz’da rüşvet tarih oldu!

  Beykoz’da son yıkımlarda vatandaşlar kurumda ki bazı yardımcılara, onların bazı müdürlerine, bazı müdürlüklerin kolluk güçlerine rüşvet verdiklerini isim isim belirtmişlerdi. Beykoz’da haram, rüşvet, usulsüzlüğün zirve yapması Ankara’dan dahi gözükürken, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayının pankartı ise durumu çok net bir şekilde özetler nitelikteydi!

  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın gelmesiyle birlikte Beykoz’da rüşvet tarih oldu. Başkan Murat Aydın ise katıldığı toplantılarda da bu hususta sorular geldiğinde tavrını net ortaya koyuyor. Sizden Beykoz Belediyesi adına rüşvet isteyen olursa önce Savcılara, sonra yerel basına ve Belediye Başkanına bilgi verebilirsiniz.

  İlçe de kısa sürede adaleti sağladı!

  Yerel basında adaleti sağlayan Başkan Murat Aydın, bunun yanı sıra ilçede de, ‘’Ya herkes yapacak ya da hiç kimse yapamayacak’’ cümleleriyle duruşunu ortaya koydu. Beykoz’da adaleti kısa sürede sağlayan Başkan Aydın, ilçede çete gibi çalışan; tehdit, şantaj, usulsüzlük, ihaleye fesat karıştırma, gayri resmi kazanımlar, sebepsiz zenginleşen birçok ismi Beykoz Belediyesi civarından uzaklaştırdı. Beykoz Aktüel Gazetesi ise bu konuyu Beykoz’un kanını emen kenelere dur ihtarı diyerek haberleştirdi. İlgili haber linki: http://www.beykozaktuel.com.tr/beykozlunun-kanini-emen-kenelere-dur-ihtari/15441/

  Başkan Murat Aydın temizlik konusunda kararlı olduğunu her ne kadar net bir şekilde göstermiş olsada samimi eleştiriler alıyor. Bazı vatandaşlar, ”Tüm Beykoz’u temizleyen Murat Aydın, Çavuşbaşı Belediye binasının temizliğini yapamıyor” diyerek tepki gösteriyor.

  Vatandaş neyi konuşuyor?

  Beykoz’da rüşvet gibi yerel adalet gibi birçok konu artık tamamen vatandaş gündeminden silinirken, bazı konular ve söylemler ise değişmedi. Mahkemelik alanların sorunları, imar beklentileri, imar mevzuatının karmaşılığı, yetki karmaşası, hukuk mücadelesi gibi birçok konuda vatandaşlar daha önceden neyi konuşuyorsa yine aynı konuyu konuşuyor.