21 Ekim 2021 16:18

Beykoz Belediyesi’nde güç savaşı: Kartlar yeniden dağıtıldı!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, kurumda kartları yeniden dağıttı. Hangi isimler topun ağzında?

Beykoz Belediyesi’nde güç savaşı: Kartlar yeniden dağıtıldı!

Beykoz Belediye Teknik Başkan Yardımcısı Selami Keskin’e bağlı müdürlükler bir diğer Başkan Yardımcısı Engin Köklü’ye bağlanırken, Engin Köklü’ye bağlı Müdürlükler ise Selami Keskin’e bağlanmıştı.

Selami Keskin’in altı boşaltıldı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın zaman zaman kavgalı gibi gözüktüğü fakat yakın dostu olan Başkan Yardımcısı Selami Keskin, Beykoz’da teknik Başkan Yardımcısı. Fakat Selami Keskin’e bağlı teknik hiçbir Müdürlük kalmadı. Edinilen bilgilere göre Başkan Murat Aydın, yapılan bu değişikliklerle Keskin’e “kendine kurum bul” mesajını vermiş oldu.

Başkan Aydın, Engin Köklü’ye güveniyor

Beykoz’da park, bahçe, kütüphane, gençlik merkezi, spor sahaları, prestij caddeleri, mesire alanları gibi onlarca hizmet Engin Köklü’ye bağlı Müdürlükler aracılığıyla hizmete açılmıştı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü gibi birimlerle büyük ölçüde işi kalmayan Başkan Murat Aydın, bu müdürlükleri Selami Keskin’e bağladı. Sık sık yıkımlarla gündeme gelen Keskin ise, Beykoz’da kötü adam olarak biliniyor.

Fatih sağlam mı çürük mü?

Hanefi Dilmaç’ın Beykoz Belediyesi’nde gözü kulağı olan Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’da çizik yiyen isimler arasında yerini aldı. Daha öncesinde milyonluk kafeye ortaklık iddialarıyla gündeme gelen Fatih Sağlam’ın elinden Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü alındı. Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre, yapılan bir ruhsatlandırma işinde pürüz çıktı. Pürüzün ardından Fatih Sağlam’ın bu konuyu Başkanın onayıyla yaptık diyerek Başkan Murat Aydın’ı hedefe koyduğu iddia edilen bilgiler arasında.

Kartlar yeniden dağıtıldı: Değişim neden oldu?

Edinilen bilgilere göre değişimi tetikleyen Çavuşbaşı’nda ki sorunlar oldu. Bazı evler kaçak gerekçesi ile yıkılırken bazı evlerin yıkılmaması dikkat çekmişti. Beykoz Aktüel Haber’in ulaştığı bilgilere göre; AK Parti’de sözü geçen bir isim tarafından Çavuşbaşı’nda adaletsizlik olduğu yönünde Başkan Aydın’a tepki oldu. Bunun üzerine Başkan Murat Aydın yapı kontrol şefini yanına çağırarak bilgi aldı. Yine edinilen bilgilere göre, Hanefi Dilmaç referanslı binaların, Selami Keskin vasıtasıyla görmezden gelindiği ifade edildi. İkili ise uzun süredir birbirleriyle küs görüntüsü veriyorlardı.

Başkan bileti kesti: Dedikodular piyasaya sürüldü

Edinilen kulis bilgilerine göre Başkan Murat Aydın bu olayı duyar duymaz Yardımcısı Bünyamin Korkmaz ile Müdürlük görevlerini dağıttı. Ondan sonra ise tebliğ edildi. Karar, diğer Başkan Yardımcıları içinde sürpriz olarak karşılandı. Selami Keskin’in altının boşaltılmasıyla birlikte hakkında çirkin dedikodularda yayılmaya başlandı. Beykoz’da siyaset çirkin yüzünü yeniden ortaya çıkardı.