8 Nisan 2021 12:55

Beykoz Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı değişikliği mi olacak?

Beykoz’da kulisler hareketli! Beykoz Belediyesi’nde bir başkan yardımcısı görevden mi alınacak?

Beykoz Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı değişikliği mi olacak?

Beykoz Belediyesi’nde bir başkan yardımcısının görevden alınacağı, yerine yeni bir ismin hazırlandığı iddia edildi. Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre şartlar elverdiği an, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’ın yerine Zafer Aslan’ın Başkan Yardımcısı olarak atanması bekleniyor.

Hazırlıklar başladı

Edinilen bilgilere göre Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2. yılından sonra Belediyeyi tam anlamıyla yönetmek istediği ve işine dışarıdan kimseyi karıştırmayacağı ifade ediliyor. Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Muhtarlıklar Müdürlüğü gibi birimlerin kendisine bağlı olması beklenilen Zafer Aslan ise şimdiden Beykozlu Muhtarları ve Spor Kulübü Başkanları ziyaretlerini hızlandırdı.

Kulisler oldukça hareketli!

Birbirinden farklı ekonomik durumlarla anılan ve her geçen gün kan kaybeden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, hem toplum nezdinde hem de siyasi arenada elini zayıflatıyor. Edinilen bilgilere göre, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur(Ümraniye Eski Belediye Başkan Yardımcısı) Beykoz’dan eski Meclis Başkanvekili İbrahim Hocaoğlu ile samimi bir isim. İbrahim Hocaoğlu ise İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a oldukça mesafeli. Zafer Aslan konusunda ön ayak olunuyor mu, Belediye Başkanı Murat Aydın olur dedi mi, tartışılıyor.

Beykoz’un geleceğini şahısların ticareti mi belirleyecek?

Başkan Murat Aydın, seçimle kazandığı belediyeyi tam anlamıyla yönetebilmesi için İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ı aşabilmesi lazım. Murat Aydın’ın ise bazı ticari konulardan dolayı Hanefi Dilmaç’tan çekindiği, bu ticari konuların başta dağıtılıp dağıtılmadığı belli olmayan balık ekmek organizasyonu ve arkasında ki kişiler olmak üzere, CHP’li Cemal Sataloğlu’nun denetimde şerh koyduğu konular olduğu vurgulanıyor.

Hanefi Dilmaç’a uyarı gitti

Beykoz Aktüel Haber’in, “Hanefi Dilmaç Murat Aydın’dan neden özür diledi?” ve İstanbul Aktüel’in “AK Partili Başkana kendi partisinden operasyon” başlıklı haber sonrası siyaset çarşısı karıştı. Ciddi uyarı alan İlçe Başkanı Dilmaç ise, son günlerde  hemen hemen her gün Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür eden paylaşım yapıyor. Dilmaç’ın sırada ki teşekkürü Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz için yapması bekleniyor.

Belediye Meclisi’nde ağırlığını koyamadı!

Edinilen bilgilere göre, Denetim komisyonu, imar komisyonu ve Meclis Başkanvekilliği konusunda değişiklik bekleyen Meclis Üyeleri, Hanefi Dilmaç’a takıldı. Başkan Murat Aydın imar komisyonu, denetim komisyonu ve Meclis Başkanvekilliğinin kendisi için önemli olduğunu vurguladığı toplantıda, mevcut arkadaşlarla devam edeceğini ifade etmişti. Başta konuşma yapan Meclis Üyesi Ahmet Deliak ve son günlerde eli zayıflayan İlçe Başkanı Dilmaç ise duruma razı olmuştu.