8 Kasım 2021 09:56

Beykoz Belediyesi yönetilemiyor: Çarşı karışık!

Murat Aydın Başkanlığındaki Beykoz Belediyesi’nde sular durulmuyor. 25 yıllık Belediye Başkanı Belediyeyi yönetemiyor.

Beykoz Belediyesi yönetilemiyor: Çarşı karışık!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın geçtiğimiz günlerde Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’dan Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nü, Başkan Yardımcısı Selami Keskin’den ise yapı kontrol de dahil olmak üzere teknik tüm müdürlükleri almıştı.

Siyasetin kirli yüzünü gösterdiler!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın görev değişiklikleri ile birlikte Beykoz’da dedikodular hızla yayıldı. Beykoz’da kimsenin duymadığı, 4-5 yıl önce Erzurum’a dayandığı iddia edilen iddialar, ne hikmetse Murat Aydın’ın müdürlük değiştirme olayından sonra piyasaya sürüldü. Siyaset bir kez daha çirkin yüzünü ortaya çıkardı. Çirkin siyasetle yıpratılmaya çalışılan Selami Keskin’e açık çağrı yapıyoruz. Tehditlere boyun eğme, kirli siyasete boyun eğme, yanında oluruz.

Diren Selami Keskin!
(Bu kısım Haber dilinden ziyade analiz ve yorum içerir)

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Selami Keskin! Beykoz’da çok insanın gözyaşı dökmesine sebep oldun. Başkan Yardımcılığın döneminde Çavuşbaşı’nda bir takım ayrıcalıklı sınıflar söz konusu olurken, garibe gurebaya dozerin kepçesini düşürdün. Bunun tek sorumlusu sen değilsin. Sana ortak görüntüsünü gizlemeye çalışanda, ona çıraklık eden de sorumlu. Vatandaşı kıran ve işgalci gören üslubunla ve belinde ki oyuncakla Beykoz’da kabadayı gibi gezdin. Bunların hepsini yadırgadık ve eleştirdik. Ama şunu biliyoruz ki seninde bir onurun var. Hakkında çirkin dedikodular çıkararak seni yıpratmak isteyenler belki en yakın toplantıda yüzüne bakacak olanlar. Beykoz Belediyesi’nden ayrılma, mücadele et. Tarih seni onuru için gemileri yakan adam olarak yazsın. Ayrılık tüm iddiaları kabullenmek olur.

25 yıllık Başkan Beykoz’da stajyer çıktı!

1994 yılında Meclis Üyeliği başlayan, 1999 yılından bugüne aralıksız Belediye Başkanı olan Murat Aydın, Beykoz’da adeta stajyer Başkan oldu. İşler öyle noktaya geldi ki, Başkan Murat Aydın AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın talimatlarının dışına çıkamıyor. Atadığı Müdürü bile görevden almak zorunda kalan Murat Aydın, oldukça çaresiz.

Belediyede 1 numara Bünyamin Korkmaz!

Beykoz Belediyesi’nde 1 numara Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz olarak ifade edilirken 2 numaraya Hanefi Dilmaç ve Murat Aydın yakıştırılıyor. Hanefi Dilmaç’a Belediye eş başkan yakıştırması yapılıp kendisine bağlı Başkan Yardımcıları ve Müdürlükler olduğu da ifade ediliyor. Hanefi Dilmaç; elindeki Başkan Yardımcıları, Müdürler, bazı Belediye çalışanları, Meclis Üyeleri ve yerel basını ile stajyer Başkanı olarak ifade edilen Başkan Murat Aydın’ı eğitime çıkaracağı konuşulan konular arasında.

Murat Aydın’ın Beykoz’daki en büyük siyasi başarısı ise Muhalefet partileri ve Meclis Üyeleri…