15 Ekim 2017 14:27

BEYKOZ BELEDİYESİ VE İBB’YE TEHDİT ! İBRETLİK OLAY

Küçüksu Çayırı’nda üst üste gerçekleşen doğal alanların İSPARK uğruna yok edilmesi üzerine doğa öcünü dönüşü olmayacak şekilde alıyor.

Küçüksu Çayırı’nda üst üste gerçekleşen doğal alanların İSPARK uğruna yok edilmesi üzerine doğa öcünü dönüşü olmayacak şekilde alıyor. Toprağın her geçen gün azaldığı ve betonlaşmanın her geçen gün arttığı İstanbul ve Beykozumuzda son yaşanan afette ceviz büyüklüğünde dolu yağarken, birçok evi de su basmıştı. Suyu emecek toprağın azalması sonucu bir çok yeri sel basarken, ceviz büyüklüğünde ki dolular ise ilahi mesaj niteliğinde İstanbulluların üzerlerine yağdı. Metrekareye 65 kilo yağmurun yağdığı bu afeti, sadece afet deyip geçiştirmenin, suçu yüce Allah’a atmak olduğunun bilincinde olduğumuzdan bu haberi sorumlu gazetecilik gereği yayınlıyoruz.
28 Mayıs 2016 tarihinde, Tarihi Küçüksu Çayırı’nda Beykoz Belediyesi tarafından Mustafa Ceceli konseri yapıldı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’na bağlı Kültür Müdürlüğünce yapılan konser öncesinde, tarihi doku bozulup çayır alanına mıcırlar döküldü. Verilen bilgi ise ”Yağmur yağarsa alan çamur olmasın, etkinlik sonrası kaldırılacaktır” cevabı oldu fakat kaldırılmadı ! Sonrasında ise mıcır dökülmüş alan İBB’ye devredildi ve bir tarih, bir güzellik yok edildi.
 
Fırtına ve yağmurun arttığı, ceviz büyüklüğünde dolunun yağdığı gün, Anadoluhisarı’ndan Küçüksu Kasrı istikametine doğru (resimde görüldüğü kadarıyla doludan kaçmak için ters şeritte gidiliyor) yolculuk yapan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun önüne dev bir ağaç düştü ve son anda kurtuldu. Allah, kendisini kazalardan belalardan korusun. Peki Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve İBB Meclis Üyesi olan Muharrem Kaşıtoğlu, Küçüksu Çayırı’nın 10 metre yakınında ki ağaç neden düştü diye bir kez olsun sorguladı mı? Biz sorguladık… Buyrun cevabı…
Resimde görülen alan ağacın düştüğü bölge. Çukur olarak kaldığı için taşlarla kapatılmış. Yıllar önce ki (AK Parti öncesi) betonlaşmanın etkisiyle neredeyse dibinde toprak kalmamış. Suyu köküne alamamış ve yıllar boyu güçsüz düşmüş. Fırtınanın ardından doğaya oksijen veren ağaç ”ben artık dayanamıyorum” diyerek yoldan geçmekte olan Kaşıtoğlu’nun aracının önüne düşüyor ve ardından Belediye ekiplerince imha ediliyor. (Görselde mevcuttur) Beykoz’da ki bir çok konuda insiyatif alabilen ve belki de en çok ağaç diken sorumlu vatandaşlardan biri olan Muharrem Kaşıtoğlu’na Meclis Üyesi olduğu İBB’nin çayır alanını İSPARK için tahrip ettiği günlerde adeta ağaç, bir mesaj veriyor.
Düşen ağaç mesaj veriyor!
Yıllardır denizin ve yeşilin buluştuğu, tarihi Göksu Deresi’nin döküldüğü, martıların uçtuğu, mısır kazanlarının kaynadığı, İstanbul’da bulunmaz bir Hint kumaşı misali eşi benzeri olmayan Anadoluhisarı’nda vatandaşlara gölge olan ağaçlar bir bir yok oluyor. Küçüksu Çayırı’nın tarihi dokusu mıcırlarla doldurulup silindirlerle eziliyor. Üstelik hatanızdan ders çıkarın dercesine İstanbulluların kafasına ceviz büyüklüğünde dolu yağdığı günlerde yapılıyor ! Ağacın verdiği mesajı anlamak için ranta düşkün olmamak gerekir. Heryerin betonlaştırıldığı bu zaman diliminde gömüleceğimiz yerin toprak olacağını hatırlatıyor bu ağaç !
Peki Küçüksu Çayırı bu zulme boyun mu eğecek?

Mıcırlarla doldurup, silindirlerle ezilen Küçüksu Çayırı’nda doğa adeta kendisini ezmeye çalışanlarla baş kaldırdı ve görsellerde de mevcuttur ki mıcırların arasından çimler adeta Yüce Yaratıcıya, kendilerine bu zulmü yapanları şikayet ediyorlar. Hadis-i Şerif de HZ. Muhammed S.A.V der ki; “Kim bir fidan diker veya ekin ekerse, onlardan kuşlar ve diğer hayvan veya insanlar faydalandıkça Allah onu sevaptan yararlandırır. Yaptığına karşılık olarak ona sadaka sevabı olur.”  Birde Küçüksu Çayırı’nda su içen kuşlar varken, mıcırlı alana konup su içemeyen martıları güvercinleri düşünün. Bir insanın inançsız dahi olsa vicdan sahibi ise yapmayacağı işleri, alnı secdeye değen insanların yapması, değerlerin maddi rant uğruna çiğnenmesi doğanın dengesini adeta bozmuş durumda. Başımıza taşlar yağmadan bütün yetkilileri uyarıyoruz !!!