27 Aralık 2021 23:16

“Beykoz Belediyesi Tokatköy’de yangından mal mı kaçırıyor?”

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Bahar Doğru, Tokatköy’deki mağduriyetle ilgili ses yükseltti.

“Beykoz Belediyesi Tokatköy’de yangından mal mı kaçırıyor?”

Kış günü Tokatköy halkına evlerinizi boşaltın tebligatının gitmesine tepkiler çığ gibi yükseliyor. Murat Aydın Başkanlığında ki Beykoz Belediyesi’nin vatandaş tepkilerini umursamadığı gözlemlenirken, Tokatköy halkı ise yıllarca konuşulacak meşru bir tepkiye imza atacak.

Beykoz Aktüel Haber’e açıklamalar yapan CHP’li Meclis Üyesi Bahar Doğru çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bahar Doğru, “Tokatköy’ün CHP’li bir Meclis Üyesi olarak şu an söylemek istediğim şeyler gerçekten zor ve üzücü ama söylemek zorundayız. Sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

Beykoz Belediyesi 487 ada 3 parselde oturan 550 binaya yani aşağı yukarı 650 hane ediyor diyen CHP’li Doğru, “Buralara tebligat gönderildi ve kısa bir süre sonra yerlerin boşaltılması isteniyor. TOKİ kanalıyla yapılan anlaşmaya buradaki 550 hanemiz imza attı fakat imza atmayan yaklaşık 60-80 hane mevcut. Büyük çoğunluk imza attığı için TOKİ bu projeyi gerçekleştirecek” dedi.

Beykoz Belediyesi’ne yüklenen ve yaşananların kabul edilir bir tarafı olmadığını vurgulayan Doğru, “Beykoz Belediyesi; yangından mal mı kaçırıyor? Vatandaşımıza kışın ortasında kısa bir süre içinde elektriği, suyu, emlak borçlarını ödeyin, ev bulun çıkın diyorsunuz. Kışın ortasında, milletin çoluğu çocuğu var, okula gidiyor. Millet geçim derdinde işine gücüne gidiyor. Bu insanlar nerede, ne zaman okullarını taşıyacaklar, nasıl 15 gün içinde ev bulup evlerini taşıyacaklar” dedi.

Kira fiyatlarının arttığını belirten Doğru, “1500 TL kira yardımı yapıyorsunuz da 1500 TL’ye ev mi var? Sayenizde ekonomi politikalarınız yüzünden her şeyin fiyatı arttığı gibi kiralarda arttı. Tokatköy’de kiralık ev bulmakta mümkün değil. Sadece Tokatköy’de değil Beykoz’da ev bulmak mümkün değil. Bırakın şimdi kışın ortasında ev boşalttırmayı… Bu insanların tamamını çağırın isteklerini, şikayetlerini dinleyin. Orta yolu, makulü neyse insanlar karar versin. Her zaman yaptığınız gibi biz yaptık oldu , bitti ile olmaz bu işler. DEDİĞİM GİBİ YANGINDAN MALMI KAÇIRIYORSUNUZ?” dedi.

CHP’li Doğru, “Kimseyi mağdur etmeyeceklerini söylediler. Kışın ortasında bundan beter mağduriyet mi olur? Haziran 2021 tarihindeki mecliste bu konuyu gündeme getirmiştim. Öncelikle vatandaşa tapu verilmesi gerektiğini söylemiştim. Tapular verilmedi, neden? Bugün gelinen bu noktada olduğu gibi vatandaşın eli kolu bağlı kalsın diye” ifadelerini kullandı.