9 Temmuz 2018 09:51

Beykoz Belediyesi Nikah Salonu Açıldı!

Beykoz’da 3. dönem Belediye Başkanlığını yapan Yücel Çelikbilek, ilçeye 249 kapasiteli nikah sarayı kazandırdı.

Beykoz’da 3. dönem Belediye Başkanlığını yapan Yücel Çelikbilek, ilçeye 249 kapasiteli nikah sarayı kazandırdı. 

Yeni Nikah Salonunun açılışına İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş,  Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi DilmaçBeykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK ve dernek yönetimleri, muhtarlar ile Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Kanuni Kent Ormanı’nda hizmete açılan Nikâh Salonu’nda ilk nikahlar kıyıldı.

Açılış Elmalı Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Azra Yalçınkaya adlı öğrencinin İstiklal Marşı’nın on kıtasını da okumasıyla başladı.İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş: “Şehir Ormanımız ve Nikah Sarayımız Hayırlı Olsun”

Açılışta konuşan İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş: “Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, Anadolu yakasında bir kent ormanı tesis edilmesi talimatını vermişti. Beykoz Belediye Başkanımız ve Sayın Bakanımız bu alanı birlikte protokole bağladılar. Biz de Orman İdaresi olarak halkımızın tabiatla baş başa zaman geçirme ihtiyacını görmek üzere planladık. Başkanımız da buradaki binayı halkımızın önemli bir gereksinimi olan nikah sarayı olarak tekrar revize etti. Şehir ormanımızın ve nikah sarayımızın tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.Başkan Yücel Çelikbilek: “Mimari tasarımlar ve yapım bize aittir”Nikah Salonu açılışında konuşan Başkan Yücel Çelikbilek, “Buranın çok uzun bir serüveni var. Nikah sarayını farklı bir yere yapacaktık. Onu gerçekleştiremedik. Burayı yepyeni bir hale getirdik. Ciddi bir masrafın altına girerek bu binayı yeniledik. Bu binanın bütün mimari tasarımları ve yapımı tamamen bize aittir. Çevre düzenlemesinde Orman Müdürlüğünün katkıları var, teşekkür ederiz. Büyük kısmını da kendimiz hallettik. Göletin etrafını da biraz daha yaşanılabilir bir hale getireceğiz. Türkiye’de ilk olarak yanında göleti olan tek nikah salonu burası olacak. İstanbul’da böyle bir nokta yok. Bu da bizim kısmetimizdir, şansımızdır” dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “İstanbul’un en güzel nikah salonlarından bir tanesine sahip olduk”Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, nikah salonunda emeği geçenleri kutlayarak, “Beykoz yaparsa iyisini yapar. Bugün yine Belediyemiz sayesinde en güzelini yaptık. Bu güzel hizmeti açmak için bir aradayız. Neden nikah salonumuz yok, niçin gecikiyor dendi. Demek ki her işte bir hayır var. Beklediğimize değdi. İstanbul’un en güzel nikah salonlarından bir tanesine sahip olduk. Elimizdeki güzelliğin kıymetini bileceğiz” şeklinde konuştu.Ardından salona geçilerek Başkan Çelikbilek tarafından kıyılan, ilçe protokolünün de şahitlik yaptığı ilk nikah Cansu Kayık ve Gökhan Mete çiftinin nikahı oldu. Sonrasında Şennur Elifoğlu ve Turan Keskin çiftinin de nikahını kıyan Başkan Yücel Çelikbilek, her iki aileye de ömür boyu mutluluklar dileyerek nikah cüzdanlarını teslim etti.


 

3 katlı olan mekanda, 249 kişilik nikah salonu, 81 kişilik konferans salonu, 3 ayrı takı salonu, fuaye alanları, kafeterya, kulis odası, fotoğrafçı, kuyumcu ve mescitler, toplantı salonları, idari ofis odaları ve 260 araçlık otopark yer alıyor.Beykoz Belediyesi, programın sonunda döner, pilav, tatlı, ayran, çay ve su ikramı yaptı.