24 Eylül 2018 00:21

Beykoz Belediyesi Komşu Belediyeleri Kıskandırıyor!

Beykoz Belediyesi düzenlediği son törenle bir kez daha diğer ilçe belediyelerini kıskandırmayı başardı. Belediye meydanında düzenlenen boya dağıtma töreninde kurdeleler kesildi.

Beykoz Belediyesi düzenlediği son törenle bir kez daha diğer ilçe belediyelerini kıskandırmayı başardı. Belediye meydanında düzenlenen boya dağıtma töreninde bir de kurdeleler kesildi. 

Belediye Meydanı’nda düzenlenen boya ve temizlik malzemesi dağıtım törenine AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın katılmaması dikkat çekerken törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Müftüsü Ali Efe, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve okul müdürleri katıldı. 

Başkan Yücel Çelikbilek: “Beykoz 1 Yılda 6 Liseye Kavuşacak”

Boya dağıtma töreninde çarpıcı açıklamalar yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Eğitime desteğimiz her zaman tamdır, yeter ki evlatlarımız karşılığını alsın. İlçemize her yıl yeni eğitim yuvaları kazandırıyoruz. Elmalı’da Necip Fazıl Kısakürek okulumuzun yapımını tamamladık. 13 Milyon 500 bin TL bütçeyle Tokatköy İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımı hızla sürüyor. Bu eğitim yılında inşaallah açılacak. Alman Üniversitesi’nin karşındaki alanda yapılacak 6 lisenin tüm teknik harcamalarını biz yaptık. MEB ihaleyi yetiştirebilirse ilçemiz 1 yılda 6 liseye ve İstanbul’da diğer ilçelerde olmayan imkânlara kavuşacak” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay: “Belediyemiz Eğitimin Her Alanında Yanımızda”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay ise: “Eğitim-öğretim ülkemizin kalkınmasının en birinci hedefidir. Okullarımız bu hedefe ilerlerken belli başlı kaynaklara ihtiyacı oluyor. Her alanda yanımızda olan belediyemiz 80 okulumuzun her yaz boya ve temizlik malzemesi ihtiyacını ve okullarımızın bakım ve onarımlarını karşılıyor.   Okullarımızın park ve bahçeleri de düzenleniyor. Eğitime desteği için Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e ve belediyemize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 Beykoz Belediyesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılı hazırlıkları kapsamında 80 okula 250 bin TL tutarında boya, 350 bin TL temizlik malzemesi dağıttı ve 1 milyon TL tutarında bakım ve onarım hizmeti verdi. 

Konuşmaların ardından Başkan Çelikbilek tüm okul müdürlerinin nezdinde Ziya Ünsel Ortaokulu Müdürü Bekir Sağır’a boya ve temizlik malzemelerini teslim etti.