15 Nisan 2021 15:24

Beykoz Belediyesi Ramazan ayında 100 bin pide dağıtacak

Rahmet ve bereketiyle toplumu kuşatan Ramazan Ayı Beykoz’da her yıl olduğu gibi on bir ayın sultanına yaraşır sosyal dayanışma çalışmalarıyla birlik ve beraberlik içinde idrak edilecek.

Beykoz Belediyesi Ramazan ayında 100 bin pide dağıtacak

Bu yıl salgın tedbirleri dolayısıyla mahallerde binlerce ilçe sakininin ağırlandığı büyük iftar sofraları kurulmasa da Beykoz Belediyesi Ramazan Ayı’nın manevi iklimine uygun sosyal dayanışma çalışmalarıyla her eve ulaşacak. Ramazan Ayı’nın sembolü pide ikramıyla her akşam ilçe eve er akşam 2 çeşit hazırlanan pideleri dağıtacak. Ramazan ayı boyunca 100 bin adet pidenin dağıtılması hedefleniyor. Pideler, belirlenen mahallelerde ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere evlere dağıtılacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da pide dağıtımına iştirak ederek ilçe sakinlerine hayırlı ve huzurlu bir Ramazan Ayı dileyecek.

Taksiciler ve emniyete iftar yemeği  

Salgın sürecinde tüm ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’da da fedakârca çalışan taksici esnafı ve emniyet personeline iftar yemeği ikramı başladı.

Sosyal yardım işleri ekipleri iftar saatinde taksi durakları ve emniyet hizmet noktalarını ziyaret ederek sıcak yemek dağıtımı yapıyor, esnafla hasbihal ederek hayırlı iftarlar diliyor.

Taksi durakları ve polis merkezlerinde Ramazan sevinci yaşatan iftar yemeği ikramı ay boyunca sürecek.

Beykoz Devlet Hastanesi bahçesinde sağlık çalışanları ve hasta yakınlarına hizmet veren mobil büfe ise iftardan sahura sıcak çorba ikramı yapacak.

Kovid hastalarına meyve sepeti 

Sosyal yardım hizmetleri kapsamında ilçedeki Kovid-19 hastalarına evde sıcak yemek hizmeti ile  karantina boyunca yetecek gıda ve hijyen kolisi desteği sağlayan Beykoz Belediyesi hastalara şifa verecek meyve sepeti dağıtımına başladı.

Portakal, elma, kivi ve limon gibi C vitamini bakımından yüksek mevsim meyvelerinden hazırlanan meyve sepeti Beykoz Belediyesi’ni arayarak evde sıcak yemek talebinde bulunan tüm kovid hastalarına ulaştırılıyor.

Ramazan Ayı’nın dayanışma atmosferine uygun sunulan hizmet hastalara sağlığın yanı sıra moral ve motivasyon vermeyi amaçlıyor.

Alışverişte Beykozkart kolaylığı

Sosyal belediyecilik alanında BeykozKart dönemini başlatan Beykoz Belediyesi bu hizmetiyle Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahiplerine kolaylık sağlayacak.

İlçede yaşayan 3 bin 603 ihtiyaç sahibi aile BeykozKart’a tanımlanan nakit karşılığında kurumun anlaşmalı oluğu 45 yerel marketten aylık gıda ve temizlik malzemesi alışverişlerini kolayca ve gönüllerine göre yapacak.