25 Haziran 2021 12:05

Beykoz Belediyesi firari işadamına ödeme mi yapıyor?

İddialara göre Beykoz Belediyesi, millet kıraathanesi için cinayete azmettirmekten ceza alan ve firari olan Galip Öztürk’e kira ödüyor.

Beykoz Belediyesi firari işadamına ödeme mi yapıyor?

Beykoz Belediyesi, cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezası alan ve cezasının kesinleşmesiyle yurtdışına kaçan firari Galip Öztürk’ün kiracısı çıktı iddiaları ulusal basında gündem oldu.

İddialara göre Belediye kiraladığı binayı millet kıraathanesi olarak kullanarak, bir yılda 351 bin TL kira ödedi.

Beykoz Belediyesi’nin 2020 Yıl Faaliyet Raporu’nda yer alan bilgilere göre, belediye Kavacık’taki millet kıraathanesi binasını Galip Öztürk Turizm Yatırımları A.Ş.’den kiraladı.

İfade edilen bilgilere göre Beykoz Belediyesi, sadece 2020 yılında, Galip Öztürk’ün kurduğu ve yönetim kurulunda da çocuklarının yer aldığı Galip Öztürk Turizm Yatırımları A.Ş.’ye tam 351 bin 156 TL kira ödedi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Galip Öztürk, 25 yıl önce Beyoğlu’nda öldürülen Kuvvet Köseoğlu cinayetine ilişkin yargılandığı davada, cinayeti azmettirme suçlamasıyla müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezasının onandığı gün Gürcistan’a kaçan Öztürk aynı zamanda da Kızılay’ın verdiği “Merhamet Madalyası”nın da sahibi. Öztürk ayrıca, Metro Turizm’in de bağlı olduğu Metro Holding’in de sahibi.

İçişleri Bakanı’na suç örgütü olarak aktarıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Antalya’da çok özel bir toplantı yapılmıştı. Türkiye’de ki suç örgütleri ve çetelerle ilgili brifingin verildiği toplantıda firari Galip Öztürk’ün adı da yer almış ve 158 adamı olduğu ifade edilmişti.

Beykoz Belediyesi güzel bir hizmet planlamıştı

Beykoz Belediye Başkanı olduktan sonra birçok projeye ve değişime imza atan Başkan Murat Aydın millet kıraathanesi içinde kolları sıvamıştı. Kavacık Mezarlığı’nın arkasında bulunan, konumu gayet iyi olan ve eski Metro Genel Merkezi’ni kiralayan Başkan Murat Aydın, binanın depreme dayanıksız olması dolayısıyla çekimser kalmıştı.