12 Kasım 2020 14:36

Beykoz Belediyesi dört dörtlük: Muhalefet İlçe Başkanları sessiz!

Murat Aydın’ın Belediye Başkanlığıyla değişim ve dönüşüm yaşayan Beykoz Belediyesi, 2 yılda CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, İYİ Parti İlçe Başkanlığı ve Saadet Partisi İlçe Başkanlığı olmak üzere ciddi eleştiri dahi almayarak rüştünü ispatladı.  

Beykoz Belediyesi dört dörtlük: Muhalefet İlçe Başkanları sessiz!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’la birlikte Beykoz’un birçok köşesinde kamu yararına projeler başlarken, Beykoz’da ki değişim ve dönüşüm gözler önüne seriliyor. 1994 yılında İBB Meclis Üyesi olarak serüvenine başlayan Başkan Murat Aydın, 1999 yılından bu yana Belediye Başkanı olarak görev yapıyor.

Oldukça tecrübeli olan Başkan Aydın’ı Beykoz’da zorlayan hiçbir durum yok. Çünkü ne CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün eleştirebiliyor, ne İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir eleştirebiliyor ne de Saadet Partisi İlçe Başkanı Muammer Koç eleştiri yöneltebiliyor. Bazı ilçe başkanları toplumsal tepkiden dolayı bazen cılız ses yükseltirken bu durumun İlçe Başkanlarının korkaklıklarından ya da yeteneksizliklerinden kaynaklanmadığı ifade edildi.

Beykoz Aktüel’e samimi açıklamalar yapan Beykozlu vatandaş Sercan Kaymaz, ‘’Muhalefetin işi Beykoz’da çok zor. Çünkü eleştirilecek hiçbir şey yok. Beykoz güllük gülistanlık. Yapılan projeler ortada. İlçe Başkanları da eleştirilecek hiçbir şey olmadığını bildikleri için susuyorlar. Başka ne sebeple susacaklar ki yoksa? Bir iki eleştiren Meclis Üyesi var! Onlarında partilerinde yalnızlaştırılması hatta ve hatta ihraç edilmesi gerekir. Gereken de yapılıyor’’ ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Kaymaz, ‘’Özellikle Aydın Düzgün’e yoğunlaşmak gerekir. Aydın Düzgün çok tecrübeli ve başarılı bir siyasetçi. Beykozlunun sevdiği bir isim. Bir yerde bir açık varsa tereyağından kıl çeker gibi titizlikle araştırır ve ortaya çıkarırdı. Aydın beyde sessiz kaldığına göre, herhangi bir belge açıklamadığına göre Beykoz’da hiçbir sorun yoktur demektir. Aksini zaten düşünmüyoruz. Beykozlular onurlu insanlardır’’ ifadelerini kullandı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün  ise uzun süren sessizliğini CHP Beykoz’un ticaretle ilişkilendirilmesi sonrası bozmuştu. Başkan Düzgün ticari ortaklıklar içeren sorular sorarak bir açıklama yayınlamıştı. Sonrasında belge paylaşması beklenilen İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün yeniden sessizliğe bürünmesi dikkat çekiyor.