6 Haziran 2017 15:25

Beykoz Belediye Meclisinden ”Göksu Deresi Raporu”

Beykoz Belediyesi Meclisi Haziran Ayı’nın ilk toplantısı için Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında bir araya geldi.

Mecliste öncelikle olarak 5 Mayıs 2017 tarihli tutanak görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Soylu 5 Haziran Çevre Günü’yle ilgili iyi dilek ve temennilerde bulunurken, Beykoz Aktüel Gazetesi ve Boğazın Fatihleri Platformu’nun gündeme getirdiği Göksu Deresi ile ilgili raporunu okurken, ”Göksu Deresi’ni gezerek problemleri saptadık. İSKİ ile görüşmeler yaparak sorunların aşılması için çaba sarf ettik. Göksu Deresi’nde çalışmalar başladı ve devam edecek. Sosyal medyadan duyarlı bir şekilde başlayan Göksu mücadelesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. Sosyal medya gücü bir kez daha kendini gösterdi. Bizlerde Beykoz Belediyesi olarak her zaman halkımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.
CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün ise Beşiktaşın şampiyonluğunu kutlayarak başladığı konuşmasını Nazım Hikmet’i de andı. Düzgün’ün Çavuşbaşı ile ilgili sorusuna Başkan Çelikbilek cevapsız kalmayı tercih ederken, Göztepe’nin Süper Lige çıkmasını kutlamasının ardından Başkan Çelikbilek, ”Göztepe’yi kutluyorsunuz 5 tane oyuncusunu sayamazsınız” dedi. Bunun ardından CHP Grup Başkanı Hakkı Emanet 5 ismi tek nefeste saydı. Başkan Çelikbilek’in aylar öncesinde Beykoz Spor’un kalecisini kim tanır demesinin üzerine Beykoz Spor’un kadrosunu sayan Hakkı Emanet, yürüyen kütüphane olduğunu bir kez daha tescilledi. 

Gündem dışı söz alan CHP Grubu Üyesi Gülay Demirel kardeş şehir Mohaç’a yapılan ziyaretteki gözlemelerini aktardı ve Mohaç’taki bir müzede sergilenen tahta heykelde Kanuni Sultan Süleyman’ın bir şeytan gibi betimlendiğini ileri sürdü.
Mecliste görüşülen ve komisyonlara gönderilen raporlar ise şöyle:

2018 Yılı Yatırım teklifleri hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi ve Fen İşleri Müdürlüğünün Bütçe Kodunun kullanılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonuna, Sokak isim değişikliği hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi de Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonuna sevk edildi.

Kadro İptal ve İhdas işlemi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi ve Beykoz İlçesi sınırları dâhilinde sahipsiz hayvanların toplanması, rehabilitasyonu ve park, bahçe gibi yeşil alanlarda ve kapalı alanlarda haşere mücadelesi ihalesinin uzun yapılması hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifleri

Çengeldere Mahallesi 2114 ada 1 parselde 9949,79 m2 alan üzerine 16 derslikli ilkokul ve 16 derslikli ortaokul binasının yapılması hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, Plan Bütçe Komisyonuna,  Riva Çayağzı C Tipi Mesire Alanı Düzenlemesi ihalesi hakkındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi de Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Haziran Ayı 2. Birleşimi toplantısı 7 Haziran Çarşamba günü saat 15:00’te yapılacak.