5 Aralık 2017 10:53

Beykoz Belediye Meclisi Aralık Ayı Görüşmeleri Başladı!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetimde Belediye Meclisi Aralık Ayı’nın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis genel kurulunda öncelikli olarak 10 Kasım 2017 tarihli tutanak oylandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetimde Belediye Meclisi Aralık Ayı’nın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis genel kurulunda öncelikli olarak 10 Kasım 2017 tarihli tutanak oylandı. 
Başkan Yücel Çelikbilek, meclis gündeminin görüşülmesine geçilmeden önce, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili konuşma yaparak,  belediye bünyesinde engelli kişileri yasada belirtilen sayıdan fazla istihdam ettiklerini,  evde bakım hizmeti ve pek çok alanda engelli bireylerin her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Ardından gündemdeki müdürlük teklifleri görüşülerek oy birliğiyle ilgili komisyonlara gönderildi. 

TEKLİFLER:

1-2018 Yılı Meclis Çalışma Takvimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi, teklif karar olarak oy birliğiyle kabul edildi.

2-Meclis Başkanı ve Üyelerinin Huzur Hakları hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi, teklif karar olarak oy birliğiyle kabul edildi.

3-Yol Harcamalarına Katılım Payı hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi,

4-Öğümce Mahallesi, Köy Konağı Çıkmazı Sokak, 349 parsel sayılı taşınmazın üzerinde bulunan No:2 adresindeki binanın giriş katında bulunan 1 numaralı dairenin bedelsiz tahsisi hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi,

5-Personel Vize işleminin yapılması hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi,

6-Beykoz ilçe sınırları içerisinde sorumluluğumuzda bulunan mevcut park ve yeşil alanların bakımı hizmet alım ihalesi hakkındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi ve

7-Beykoz ilçe sınırları içerisinde sorumluluğumuzda bulunan alanlarda ağaç budama, kesim ve bakım işleri ile yol kenarlarının ot-çalı temizliklerinin hizmet alım ihalesi hakkındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi yapılan oylama sonunda oy birliğiyle kabul edilerek Hukuk Komisyonuna gönderildi.

 

Toplantıda gündem dışı söz alan AK Parti grubundan Emine Ünlü, 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Günü ile ilgili konuşmasıyla tüm kadınların gününü kutlarken, yine AK Parti grubundan Muharrem Kaşıtoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalıkla ele alınması gerektiğini belirtti. CHP grubundan Aydın Düzgün ve Gülay Demirel ise Engelliler Günü ve Madenciler Haftası konuşma ve kutlamalarını yaptılar.

 

Bir sonraki meclis toplantısı 06 Aralık Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.