8 Nisan 2019 21:47

Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Kimler Olacak?

31 Mart yerel seçimlerinde Beykoz Belediyesi’nin yeni Başkanı Murat Aydın oldu. Peki Başkan Yardımcıları kimlerden oluşacak?

31 Mart yerel seçimlerinde Beykoz Belediyesi’nin yeni Başkanı Murat Aydın oldu. Peki Başkan Yardımcıları kimlerden oluşacak?

Yaklaşık Beykoz’un %50’sinden oy alarak Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın, 20 yıllık Belediyecilik tecrübesine 5 yılda Beykoz Belediye Başkanlığı tecrübesini ekleyecek. 1999 yılında Zeytinburnu Belediye Başkanı seçilen Aydın, 2019 yılına kadar bu görevi yürütmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beykoz adayı olarak açıklanan Aydın, Beykoz’da da kısa sürede özellikle içerden tüm zorluklara rağmen %50’ye yakın oy olarak Belediye Başkanı seçilmişti.

En iyi bilgi alanı Belediyecilik olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, Belediye yönetimi konusunda işine kimseyi karıştırmayacağı ifade ediliyor. Beykoz’da en özel seçim çalışmalarını ve kampanya sürecini ekibiyle yürüten Aydın, profesyonel ekibiyle farkındalığını ortaya koymuştu. Belediye yönetimi, ekip oluşturma ve Müdürlerin ataması konusunda kimseden icazet almayacağı bilinen Başkan Aydın’ın, yaptığı analizlerle birlikte çalışmalarına hız vermesi bekleniliyor.

Başkan Yardımcıları Kimlerden Oluşacak?

31 Mart yerel seçimleri öncesi seçim ziyaretlerinde konuşan Başkan Murat Aydın, Meclis Üyelerinden Başkan Yardımcısı atamayacağını ifade etmişti. Meclis Üyelerinden ise Adem Sefer, Engin Yıldız, Gaye Zayıf ve Manolya Demirören gibi isimler Başkan Yardımcılığıyla anılıyordu. Geçtiğimiz ay yerel basının ekibinizi mi getireceksiniz sorusuna da cevap veren Başkan Aydın, ekibimi getireceğim ama 3 kişi olur ama 4 kişi olur cevabını vermişti. Edinilen bilgilere göre İBB’de ki belirsizliğin de oluşmasıyla birlikte Beykoz’da Belediye Başkan Yardımcıları Meclis üyelerinden değil teknik Başkan Yardımcısı olarak atanacak. Oldukça Profesyonel ekip kurması beklenilen Murat Aydın’a, Zeytinburnu’da başarılı olmuş bazı isimlerinde eşlik etmesi bekleniliyor.

Haber: Mücahit Ak