18 Eylül 2018 12:43

Beykoz Belediye Başkan Adayı Kim Olacak?

Ankara’da başlayan bıyık modası Beykoz’u da mı sarıyor? Yeni Belediye Başkanı hangi bıyıklı ya da sakallı olacak?

Ankara’da başlayan bıyık modası Beykoz’u da mı sarıyor? Yeni Belediye Başkanı hangi bıyıklı ya da sakallı olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın siyasilerin aynı anda bıyık bırakması, Ankara’nın bir ara konuşulan konuları arasındaydı. Yeni kabine açıklanacağı zaman, yeni Başbakan belirleneceği zaman gibi belirli dönemlerde bıyık bırakan siyasiler çarpıcı görüntüler oluşturuyordu.

Beykoz’da yerel seçimlerin yaklaşmasıyla bıyık ve sakal bırakan AK Partili siyasilerin de sayısı artmaya başladı. Beykoz Belediye Başkanı olmak isterken köse olduğunu fark eden bazı isimler, aday olmaktan vazgeçerken siyaset kulisleri Beykoz’da oldukça hareketleniyor.

 

 

AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç yakın çevresine, ‘’Ben 1-0 öndeyim. Biz öyle sonradan bıyık bırakmadık, ben hep bıyıklıydım. Biz Çavuşbaşı’nda 10.000 dava arkadaşımızla beraber bu yola bıyığımızı bırakarak çıktık’’ dediği ifade ediliyor.

 

 

Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa eden İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’nun ise, ‘’Hanefi beyi severim ama sakal bana daha çok yakışıyor’’ dediği ifade edilirken kulisler hareketlendi.

 

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’ün ise son zamanlarda bıyık bıraktığı gözlendi. Sakal bırakmayan Salim Öztürk’ün Başkanlığa adaylığını açıklayıp tekrar Başkan Yardımcısı olmaya göz kırptığı iddia ediliyor.

 

 

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Mimar Bayram Çevik’in sakalının herkesten uzun olduğu vatandaşlar tarafından gözlemlenirken, polemik olmasın diye önümüzde ki günlerde sakal ve bıyık kesmesi bekleniliyor.

AK Parti Eski İlçe Başkanlarından Adem Sefer’in 1 yıl önceden bıyık bıraktığı bilinirken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bıyık bırakması halinde Başkan Adem Sefer’in, ”Yücel Başkan bıyık bıraksın, değil bıyığımı kellemi keserim” dediği ifade ediliyor. 

Bazı dini oluşumlara yönelik tartışmalar olduğu için, onlarla anılmamak için bıyık bırakmaktan vazgeçen bazı isimlerin, ‘’Bu bıyık Belediye Başkan Adaylığı için bırakılmıştır’’ diyerek notere gideceği ve işi resmiyete dökeceği de gazetemize gelen bilgiler arasında yerini alıyor. Beykoz’da siyaset kulisleri hareketli…

 

Geçmiş zamanlarda 3 defa bıyık bırakan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in bıyık ya da sakal bırakıp bırakmayacağı tartışma konusu olurken, Beykozlu vatandaşlar, ‘’Yücel Başkanımız 3 dönemde Beykoz’un markası oldu. Onu seven her türlü kabul eder. Başkanımız sakal ve bıyık bırakmaz. Bunu herkes böyle bilmeli. İşte o kadar’’ ifadelerini kullandılar.

Köse olduğu için Meclis Üyeliği’ne razı olanlar saçını uzatırken, sakal bıyıkla Başkan Yardımcılığı hesabını yapanlara kadar birçok gelişmenin yaşandığı Beykoz’da, bazı yöre dernek başkanlarının da bıyık bırakması bekleniliyor.

Öte yandan Beykozun efsanevi emlakçısı, gençlerin ”İmar Ağabeyi” olarak bilinen AK Parti Beykoz Kurucularından Sedat Kuvel’in de bıyık bırakması kulisleri hareketlendirdi. 

Beykoz’da artarak devam eden bıyık ve sakal modası, bir yandan mağduriyetleri de beraberinde getirdi. 

Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan Berberler Odası yetkilisi, ‘’Sn. Cumhurbaşkanı’ndan rica ediyoruz yerel seçimleri erkene alsın. Kimse traş olmaya gelmiyor. Saç kesimi fiyatlarını arttırıp, sakal ve bıyık fiyatlarını düşürdük. Beykoz’da berberler can çekişiyor’’ ifadelerini kullandılar.

Dipnot: Bu haber Devlet ve Millet olarak gergin olduğumuz şu günlerde tamamen tebessüm oluşturmak için mizah amaçlı yapılmıştır.