23 Temmuz 2017 15:06

BEYKOZ, BAĞIMLILIKLA ETKİN MÜCADELE İSTİYOR !

Ülkemizde madde bağımlılığıyla ilgili cezaların artırılması, bu konuda toplumsal mutabakat ve bilinç oluşturmak amacıyla kurulan Beykoz Bağımlılıkla Mücadele Platformu, başlattığı imza kampanyasıyla ilk adımı attı.

Ülkemizde madde bağımlılığıyla ilgili cezaların artırılması, bu konuda toplumsal mutabakat ve bilinç oluşturmak amacıyla kurulan Beykoz Bağımlılıkla Mücadele Platformu, başlattığı imza kampanyasıyla ilk adımı attı. Binlerce Milli Sporcunun ve sporseverlerin katıldığı Kıtalararası Yüzme Yarışının başlangıcı olan Kanlıca’da stand kuran Platform, 1 günde binlerce imza topladı.
‘Büyük Değişimler Küçük Bir Dokunuşla Başlar’ sloganı ile yola koyulan Platformun Kanlıca’da kurduğu standa Proje Koordinatörü Selda Selimoğlu, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Emin Yavuz, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun özel kalemi ve Kent Konseyi Üyesi Büşra Yıldırım standlarda tek tek imza toplarken; Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Paşabahçe Spor Kulubü Başkanı Coşkun Okur, Kent Konseyi Üyesi Gökhan Taneri Vural ve Beykoz Belediyesporlu Cengiz Hatırnaz imza kampanyasına destek veren isimler oldular. Beykoz’a gelen yerli ve yabancı turist olan sporcularında destek verdiği imza kampanyasına destek çığ gibi büyüdü. Beykoz’un taşını almış teyzeleri ve amcaları ”Evlatlarımızı bu bataklıktan kurtaralım, her geçen gün bir önce ki günü mumla arıyoruz” diyerek sitemlerini ilettiler ve imzaları ile destek oldular. Aynı zamanda her gün 10 ayrı noktaya kurulacak olan standlarda toplam 20 kişi bekleyecek. Standlarda bekleyecek gönüllülere ihtiyacı olan Platforma bir destek de Beykoz’un STK’larından geldi.
Çetele şeklinde listelenen stand dağılım programlarına her gün birbirinden farklı dernekler, spor kulupleri, muhtarlar destek verecek. Beykoz Aktüel Yayın Grubu olarak bizlerde gönüllü olarak standlarda bekleyip, bu problemi Beykoz’dan söküp atmak için elimizden geleni yapacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.